• Diğer

Çankırı.

Karatekin Hastanesi 17 Yaşında!

Karatekin Hastanesi 17 Yaşında!

14 Aralık 2021 09:44
-A

+A

Karatekin Hastanesi 17 Yaşında!
Çankırı Özel Karatekin Hastanesi kuruluşunun 17.  yılını kutladı.
Çankırı Özel Karatekin Hastanesi 17. Yıldönümünde basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.
 Düzenlenen yıldönümü programına Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Müdür Mehmet KAYABAŞI, Mesul Müdür-Üroloji Uzmanı Op. Dr. Cem DİLMEN, Hastane Müdürü, Şirket Müdürü Önder İZMİRLİOĞLU , İnsan Kaynakları ve Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa POTUKOĞLU , Teknik Müdür Ali KANARYA, Başhemşire Sevim ÇELİK, Başhemşire Yardımcısı Hatice ARSLAN, Halkla İlişkiler Sorumlusu Zeliha ÖZDEMİR, Halkla ilişkiler Personeli Tuğba Kuzu ALICI,Hasta Yatış Çıkış Sorumlusu Melek KİBAROĞLU,ARAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Abdülkadir ÇELİK, ARAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Nuri YAPRAK,Genel Cerrahi Uzmanı  ARAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Op.Dr. Ahmet ALTINTAŞ  ve basın mensupları katılım sağladı.
‘’Bizim kaderimiz Çankırı’yı sevmek, Çankırılıyı sevmek.’’
Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Müdür Mehmet KAYABAŞI hastanenin 17. Yıldönümü dolayısıyla şu açıklamalara yer verdi;’’Karatekin Hastanesi cerrahi hekimleri, büyük bir dayanışma içinde. Çok ciddi vakalarla ilgileniyorlar, bu Çankırı’da çok ön plana çıkartılmıyor. Biz burada cüzi mevlalara tedaviler yapıyoruz, para amaçlı olsa iş farklı olur. Bizim amacımız hizmet etmek. Ben Çankırı’da doğdum büyüdüm. Bu hizmet ve bu eser Çankırı’nın mukadderatını değiştirecek kadar önemli olmuştur. Çankırı’nın dışarıdaki imajını değiştirecek kadar önemli olmuştur. Şehrin gözbebeğidir. Bizim kaderimiz Çankırı’yı sevmek, Çankırılıyı sevmek. ‘’dedi.
 
‘’Sağlık sistemini parmakla gösterilecek duruma getireceğiz.’’
Hastanenin kuruluşunun içerisinde olmaktan gurur duyduğunu ifade eden ARAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Abdülkadir ÇELİK sözlerine şu şekilde devam ettirdi;’’ Nice 17. Senelere diye dua ediyoruz. Bu hastane açıldıktan sonra Çankırı’daki sağlık sistemine bir kalite geldi.  Cihaz kalitemizde gittikçe artıyor. Bizim amacımız buradan 1 tane bile hasta dışarıya gitmesin. Çankırı, pandemi sürecinde elhamdülillah bir krizle karşı karşıya kalmadı. Tıbbi cihaz konusunda gittikçe şehrimiz gelişiyor. Yeni hastanemi projemizin müjdesini geçtiğimiz günlerde vermiştik. İnşallah önümüzdeki baharda hastanemizin temelini atacağız. Çankırı’daki sağlık sistemini parmakla gösterilecek duruma getireceğiz. Çevre illerden hastanemize hasta akını oluyor. Şehrimiz adına seviniyoruz. Tamamlayıcı tıp alanında da kaliteli hizmet veriliyor. Çok düşük rakamlara MR çekiliyor. Ankara’da tedavi için aylarca bekleyen hastalar burada hemen tedavi oluyor.’’dedi.
 
Yeni proje GETAT!
ÇELİK’ten sonra söze başlayan, Genel Cerrahi Uzmanı  ARAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Op.Dr. Ahmet ALTINTAŞ Çankırı için çok önemli bir proje olan GETAT Projesi’ne dikkat çekerek bu projenin , geleneksel ve  tamamlayıcı  bir proje olduğuna değinen ALTINTAŞ sözlerine şu şekilde devam etti;’’ Biz hastane olarak her şeyi önümüze koyup bu memlekete ve bu ülkeye faydalı olalım diye çırpınıyoruz. Bunun Çankırı’ya getirilip oturtulması gerekiyor. Osmanlı’nın 6 asır boyunca uyguladığı tıp. Osmanlı bunu 6 asır kullanmış. Bu memlekete GETAT’la ilgili bir merkez kurulsun. Bölgeye ve çevreye çok faydası olur. Kronik hastalıkları olan hastalar GETAT’la tedavi ediliyor. Bugün bizim modern tıpla tedavi ettiğimiz hastaların %80’i %90’ı bu tıp uygulansa bu ameliyatlık safhalara gelmeyecekler. Türkiye’deki kronik hastaların sayısı %83. Bunların tedavi edileceği tek yer var o da GETAT. Niye GETAT? Burada bir bitkisel tedavi var. Bu tedaviyle iyileşmeyen hasta aşağı yukarı yok. GETAT’ı bu memlekete tutturun, hastanelerde sürünen hastaların %90’ı iyi olur.’’ifadelerini kullandı.
 
KAYABAŞI;’’GETAT uygulanılırsa hastalar ileri düzeyde hastalıklara belki 5 sene belki 10 sene sonra gelebilir. Belki hiç gelmeyebilir. Bu projeye destek olup sahip çıkmamız lazım. ‘’ diyerek projenin önemine değindi.
Yapılan yıldönümü programı basın mensuplarının soru ve cevapları ile son bulurken, 17. Yıldönümü kutlama programı ise çekilen fotoğraflarla ölümsüzleştirildi.
Haber Merkezi
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Kuran Kursuna İlgisizlik!

Kuran Kursuna İlgisizlik!

09:50 - 23 Aralık 2021

Korkuluklar Yenileniyor!

Korkuluklar Yenileniyor!

09:47 - 23 Aralık 2021

ÇAKÜ’de Konferans Düzenlendi!

ÇAKÜ’de Konferans Düzenlendi!

09:46 - 23 Aralık 2021

Ilgaz’da Örnek Etkinlik!

Ilgaz’da Örnek Etkinlik!

09:43 - 23 Aralık 2021

Yıldıztepe Sezona Başlıyor!

Yıldıztepe Sezona Başlıyor!

10:12 - 22 Aralık 2021

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku