• Diğer

Çankırı.

Karaelmas Ekspresi Yeniden Canlanıyor!

Karaelmas Ekspresi Yeniden Canlanıyor!

8 Aralık 2021 10:08
-A

+A

Karaelmas Ekspresi Yeniden Canlanıyor!

Tren yolculuğu sevenlere müjdeli haber geldi. Uzun bir süredir dört gözle beklenen Karaelmas Ekspresi 12 Aralık Pazar günü hizmet vermeye başlıyor.
TCDD Çankırı GAR Müdürlüğünün açıkladığı programa göre; Ankara’dan Karabük yönüne doğru Çarşamba ve Cumartesi günleri gidiş seferler düzenlenecek olup; Karabük’ten  Ankara  yönüne doğru ise Perşembe ve Pazar günleri dönüş  seferlerinin düzenleneceği açıklandı.
Karaelmas Ekspresi ilk etapta Ankara-Çankırı-Karabük-Ankara arasında sefer gerçekleştirerek tren yolculuğu sevenlerine yeniden hizmet vermeye hazırlanıyor.

10 yıldan sonra yeniden!
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 10 yıl önce yolcu sayısı düştüğü gerekçesiyle seferleri iptal edilen Ankara-Zonguldak arasındaki Karaelmas Ekspresi'nin pandemi sonrası yeniden seferlerine başlayacağı müjdesini vermekle beraber açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; "Şimdi eskiden de hayatta olan Karaelmas hattını tekrar canlandırmak için bu tren yolculuğunu gerçekleştiriyoruz. Amacımız Ankara'dan çıktıktan sonra Kalecik, Çankırı, Çerkeş, Eskipazar, Safranbolu ve Zonguldak'a kadar varacak olan dolu dolu bir tren rotasını içerikleriyle birlikte hazırlayıp, pandemi sonrasında inşallah hızlı bir şekilde bu yaza kadar hazırlayıp hayata geçirmek. Bu bağlamda bu geziyi yapıyoruz.
 
‘’Güzergâhı doğasıyla birleştireceğiz’’
 Hem tarihi hem kültürel yerler olsun hem gastronomi olsun çok güzel ayrıcalıkları var bu güzergâhın. Doğasıyla da birleştireceğiz güzergâhı. Aynı Doğu Ekspresi gibi hem yerli turizm hem uluslararası turizm anlamında çalışmayı başlattık.
 
‘’Herkesin turizm pastasından bir pay almasını sağlamaya çalışıyoruz.’’
 Hedefimiz turizmi hem 12 aya hem de Türkiye'nin 81 vilayetine yaymak. Herkesin sahip olduğu turizm potansiyelinin bir şekilde farkındalığını yaratıp tanıtımını yaparak herkesin turizm pastasından bir pay almasını sağlamaya çalışıyoruz." Açıklamasını yaptı.
Haber Merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Kuran Kursuna İlgisizlik!

Kuran Kursuna İlgisizlik!

09:50 - 23 Aralık 2021

Korkuluklar Yenileniyor!

Korkuluklar Yenileniyor!

09:47 - 23 Aralık 2021

ÇAKÜ’de Konferans Düzenlendi!

ÇAKÜ’de Konferans Düzenlendi!

09:46 - 23 Aralık 2021

Ilgaz’da Örnek Etkinlik!

Ilgaz’da Örnek Etkinlik!

09:43 - 23 Aralık 2021

Yıldıztepe Sezona Başlıyor!

Yıldıztepe Sezona Başlıyor!

10:12 - 22 Aralık 2021

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku