• Diğer

Kültür

Japonlar Kazanların Başına Geçti, Vatandaşa Yemek İkram Etti

Çankırı’da lastik fabrikası bulunan Japon Sumitomo Ruber firması bu yıl da geleneği bozmadı. Lastik Devi, Belediyenin iftar çadırında verilen yemeğin bir günlük masraflarını karşılayarak destek oldu. İftar vakti yaklaşınca kazanların başına geçen Japon yöneticiler, vatandaşlara iftar yemeği dağıttı.

Japonlar Kazanların Başına Geçti, Vatandaşa Yemek İkram Etti

Okunma: 651

26 Mayıs 2019 14:30
-A

+A

   Çankırı’da lastik fabrikası bulunan Japon Sumitomo Ruber firması bu yıl da geleneği bozmadı. Lastik Devi, Belediyenin iftar çadırında verilen yemeğin bir günlük masraflarını karşılayarak destek oldu. İftar vakti yaklaşınca kazanların başına geçen Japon yöneticiler,  vatandaşlara iftar yemeği dağıttı.
 
Çankırılılar, Ramazan ayının en güzel dayanışmasını yaşadı. Çankırı Belediyesi’nin Sultan Süleyman Camii önündeki iftar çadırına gelen Sumitomo Ruber Ako Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş CEO’su  Masatsugu Nishino, fabrikanın üst düzey yöneticileri ve departman genel müdürleri ile birlikte vatandaşlarla iftar yemeğinde buluştu.
 
Konuklara, Belediye Başkan Vekili Özlem Demirci eşlik etti. Nishino, tüm Müslüman âleminin Ramazan ayını tebrik ederek Çankırı halkı ile ortak duyguları paylaşmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. İftar sofrası, Türk Japon kardeşliğini bir kez daha pekiştirdi.

İftar yemeğinin bir günlük ev sahipleri, iftar sonrasında Çivitçioğlu Medresesi’nde sohbet ederek ebru sanatı yapımına da katıldı.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku