• Diğer

Çankırı.

İYİ Parti’den Suç Duyurusu!

İYİ Parti’den Suç Duyurusu!

3 Eylül 2021 11:07
-A

+A

İYİ Parti’den Suç Duyurusu!

AKP Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit ÖZKAN’nın İYİ Parti’ye terör örgütü üyeliği ile itham etmesi şikayete sebep oldu.
Beyaz TV’de yayınlanan Akılda Kalsın programına katılım sağlayan AKP Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit ÖZKAN’nın İYİ Parti’ye terör örgütü üyeliği ile itham etmesi sonucu İYİ Parti Teşkilat mensupları suç durusunda bulundu.
 
Bunun üzerine İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın AKBAŞ şunları ifade etti:’’ Gün geçmiyor ki, hem yerelde hem genelde kararlı adımlarla iktidara yürüyen, İyi Parti'ye iftira atılmasın. Gün geçmiyor ki AKP'linin tahtını sallayan, saltanatını sarsan, ülkedeki siyasi dengeleri altüst eden cesurlar hareketine saldırılar olmasın.
 
 Yine gün geçmiyor ki İktidar Partisi'nin her geçen gün 20 yıllık hükümdarlığına son vermek için alanlarda, sahada fırtına gibi esen ve kısa sürede milletimizin umudu olan partimizin önünü kesebilmek için olmadık kumpaslar kurulmasın. Akla hayale gelmeyen kompleler yapılmasın.
 
‘’Haddini hukukla bildireceğiz!’’
İşte İyi Parti Çankırı İl Teşkilatı olarak bugün burada abuk sabuk iftiralardan medet uman AKP'li bir meczup vekille haddini hukuk yoluyla bildirmek, yüce Türk mahkemeleri önünde hesap vermesi için buradayız. Hukukta evrensel bir kural vardır. İspatlamazsan müfterisin, işte adaletin kapısındayız, işte hukukun kapısındayız.
 
‘’Ülkenin dört bir yanından suç duyurusu!’’
Ülkenin dört bir yanında olduğu gibi Çankırı'da da senin hakkında suç duyurusunda bulunduk.
Hadi ispatla bakalım. Şunu kafana iyi sok Cahit ÖZKAN.İyi Parti gümbür gümbür iktidara geliyor ve görüyorsun ki hepinizi korku dağları sarmış.
 Korkmayın İyi Parti bir ülkeye sadece ve sadece iyilik getirecek. Senin gibi kötülük peşinde koşanlar da işte bugün olduğu gibi Adalet önünde, adalete tek tek hesap verecek, yaptıklarının bedelini mutlaka ödeyecektir.
Malumunuz olduğu üzere AKP Denizli Milletvekili ve aynı zamanda partisi'nin grup başkan vekilliğini sürdürmekte olan zat, 29 Ağustos 2021 tarihinde Beyaz TV'de yayınlanan bir televizyon programında şahsım dahil tüm İyi Parti teşkilatlarını, İyi Parti üyelerimizi ve hatta partimize oy veren tüm seçmenlerimizi kapsar bir şekilde, alenen ve açıkça hakaret, iftira, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçlarını kararlılıkla işlemiştir.
 Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER, Başkanlık Divanı, Genel İdare ve Kurucular Kurulumuz, tüm üyelerimiz, hatta partimize oy veren tüm seçmenlerimiz Feto terör örgütü üyeliği ile itham edilmiş ve hedef olarak gösterilmiştir. Bu nefret dili ve hedef göstermelerinin doğurabileceği toplum nezdinde oluşturabileceği olumsuz neticelerin kötü bir örneği yakın zamanda İstanbul İl Başkanımız Sayın Saltuk Buğra KAVUNCU' ya düzenlenen saldırıda görülmüştür.
Kurulduğu ilk günden bu yana vatandaşımızın gösterdiği teveccühle bu toprakların bağrından yükselen iyilik hareketi, başta bu ülkeyi yönetemeyen iktidar tarafından sürekli haksız ve mesnetsiz biçimde eleştirilmektedir Genel Başkanımıza yönelik çeşitli illerde yapılan bir takım provokasyonlar ile partimiz karalanmaya, aşağı çekilmeye çalışılmaktadır.
 
‘’İyi Parti sahipsiz değildir.’’
Bu saldırıları, bu davranışları sergileyen iktidar yandaşları iyi bilmeliler ki, iyilik güneşi bu topraklar üzerine doğmuştur, karalamalarınız, sataşmalarınız,mesnetsiz suçlamalarınız İyi Parti'nin yolunu kapatamaz.Yapılan iftiralara suç duyurusu için buradayız. İyi Parti sahipsiz değildir, gücünü bu topraklardan, vatandaşımızın yüreğinden almaktadır.
Ülkeyi yönetemeyen ve karanlık bir uçuruma doğru sürükleyen iktidar ve yandaşları iyi bilmelidir ki,İyi Parti'nin gösterdiği kararlı duruşun karşısında duramayacaklardır.İyi Parti Türkiye'nin partisidir, asla sahipsiz değildir.
Parti Teşkilat mensuplarımızla buraya gelerek davamıza sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum.
 İktidar ve mensuplarının sergiledikleri bu hedef gösterme ve nefret dili, Türk Ceza Kanunu kapsamında suç teşkil eden eylemler içermekte olup, bağımsız yargının bu nefret diline ve halkı kin ve düşmanlığa iten bu eylemlere bir an evvel dur demesi ve gerekli soruşturma ve hukuki ceza ve yaptırımların yerine getirilmesi adına Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı’na ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk.’’ Dedi
Haber: Selim ÇELİK
                                                                                                                     
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku