• Diğer

Gündem

İYİ PARTİ ÇANKIRI MERKEZ İLÇE BAŞKANI ‘AYDIN AKBAŞ’

İyi Parti kurucu üyeleri il ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin ortak kararı ve Genel Merkez Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın onayı ve Genel Başkan Meral Akşener’in olurlarıyla İyi Parti Çankırı Merkez İlçe Başkanlığı görevine Aydın Akbaş atandı.

İYİ PARTİ ÇANKIRI MERKEZ İLÇE BAŞKANI ‘AYDIN AKBAŞ’

31 Ekim 2019 16:56
-A

+A

İYİ PARTİ ÇANKIRI MERKEZ İLÇE BAŞKANI ‘AYDIN AKBAŞ’
         İyi Parti kurucu üyeleri il ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin ortak kararı ve Genel Merkez Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın onayı ve Genel Başkan Meral Akşener’in olurlarıyla İyi Parti Çankırı Merkez İlçe Başkanlığı görevine Aydın Akbaş atandı.
           İyi Parti Çankırı Merkez İlçe Başkanlığı görevine ataması yapılan Aydın Akbaş, açıklamalarda bulundu.
“Siyaseti inandığın yolda yürümek ve halkımıza, milletimize hizmet etme sanatı olarak görüyorum. Bu duygudan hareketle Çankırı’da siyaset yaparken hiç kimseyi ötekileştirmeden kucaklayıcı bir anlayışla halkımızın yararına olan her projenin her çalışmanın yanında olacağım. Siyasi nezaket içerisinde halkımızın sorunlarını yapıcı muhalefet anlayışı ile siyasi kamu-oyunun gündemine taşıyacağız. Parti sözcümüz Yavuz Ağıralioğlu’nun deyimi ile biz hiçbir siyasi partinin düşmanı değiliz ve olmayacağız. Ancak çetin rakipleri olacağız.
İyi Parti’nin çok meşakkatli yollardan geçtiğini belirten Akbaş, “Kuramazlar dediler, kurduk, 3 kişi bulamazlar dediler milyonlara ulaştık, seçimlere giremez dediler girdik, Türk siyasetine damgamızı vurduk. Tüm haksızlıklara ,iftiralara,adaletsizliklere karşı dimdik ayakta durduk bundan sonrada halkımızla, hemşehrilerimizle bütünleşerek iktidara yürüyeceğiz.
        Buradan tüm Çankırılı Hemşehrilerime sesleniyorum. İyi Parti çatısı altında buluşmaya ve kucaklaşmaya davet ediyorum. Gelin İyi Parti çatısı altında halkımızın ekonomik ve sosyal sorunlarını çözmek için beraber olalım. Türkiye Cumhuriyeti tarihi, bize bazı gerçekleri defalarca öğretmiştir. Bugün çözüm çare umut İyi Partidir her siyasi partiye nasip olmayacak genişlikte nitelikli bir çalışma kadrosu oluşmuştur herkesten ve her şeyden umut kesildiğinde bile bir çözüm mutlaka vardır. Çünkü biz biliyoruz ki, gecenin en karanlık anı, sabaha en yakın andır!” dedi.
“İyi Parti cesur insanların, cesur yüreklilerin hareketidir” diyen Akbaş, İyi Partinin ismi, bayrağı ve sembolü hakkında farklı ithamda bulunmaya çalışanlara şöyle seslendi:
      “Partimizin ismi 24 Oğuz boyundan Bozok koluna bağlı Kayı boyundan gelmektedir. İYİ=KAYI kelime anlamı olarak kuvvet ve kudret sahibi demektir. Sembolümüz güneş Selçuklu yıldızından esinlenmiş sekiz köşeli yıldızdır .Türk kültüründe büyük bir öneme sahiptir.Eski Türklerde cennet bahçesi olarak da görülmüştür. İyi UMUT demektir,İyi KARARLILIK demektir,İyi ADALET demektir,İyi GELECEK demektir,İyi MEDENİYET demektir,İyi CESARET demektir. ”
Kentsel dönüşüm projesi kapsamında yıkılan binalarda yaşayan ailelerin mağduriyetlerini dile getirerek, Çankırı Milletvekillerine ve Belediye Başkanına seslenen Akbaş, görevlerini yerine getirsinler insanların mağduriyeti giderilsin dedi ve şunları söyledi:
   “Buğday Pazarı mahallesinde ki 36 hanenin oturduğu 2 blok yıkıldı. Maalesef yıkımdan sonra kentsel dönüşüm projesini üstlenen müteahhit iflas ettiğini beyan ederek ortadan kayboldu. Burada ki 36 aile bizim insanımız, hepsi emekli, esnaf, dar gelirli ve ayın sonunu zor getiren insanlar. Bu projeyi bitirecek yeni müteahhit arıyorlar. Ancak bu projeyi tamamlayacak yeni müteahhitler hane başı 80 ila 100 bin TL gibi bir fark istiyorlar. Apartman sakinleri bu paraları ödeyemeyecek güçte olduklarını iki veya üç kat yüksekliği verilerek müteahhite para ödemeden projenin tamamlanmasını istiyorlar.
      Buradan yetkililere sesleniyorum. Devlet millet için var. Devlet milletini, halkını mağdur etmez.Sonuçta bu insanların evleri devletin başlattığı bir proje kapsamında yıkıldı.Bu bir devlet projesiydi. Bu insanlara devleti temsil eden Belediye Başkanımız ve Milletvekillerimizin sahip çıkması lazım. Başta Belediye Başkanımız Mhp ve Ak Parti imar komisyon üyelerimizi her iki partimizin, belediye meclis üyelerini göreve çağırıyorum. Bu sorunu gündemlerine alıp imar komisyonlarından, belediye encümeninden oy birliği ile geçilip çözebileceklerine inanıyorum. Bu aşamada iş çözülemiyorsa alınan imar komisyonu ve belediye meclis kararlarını Çevre ve Şehircilik Bakanlığına taşıyıp sayın milletvekillerimizin buradaki desteği ile bu sorunun çözüleceğine hemşehrilerimizin mağduriyetlerinin giderileceğine inanıyorum. Milletvekillerimizi göreve çağırıyorum. Burada bir rant yok, hile yok,hurda yok mağduriyet var.İnsanlara revizyon var deniyor, bekleyecek taakatleri yok,verin 2-3 kat yüksekliği insanlar bu mağduriyetten kurtulsun.Bizlerde mağdurlarda sizlere teşekkür edelim.”
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER
ÖNEMLİ LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku