• Diğer

Gündem

İrfan Dinç’ten Gazetemize Nezaket Ziyareti

Üç dönemdir halkın takdirini kazanarak, Çankırı Belediye Başkanlığı görevini üstlenmiş olan İrfan Dinç, gazetemize nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Harun Yüksel ile Dinç, eski günleri yâd ederek, Çankırı’ya dair pek çok konuda istişarede bulundular.

İrfan Dinç’ten Gazetemize Nezaket Ziyareti

Okunma: 1788

26 Ağustos 2019 10:13
-A

+A

İrfan Dinç’ten Gazetemize Nezaket Ziyareti

Üç dönemdir halkın takdirini kazanarak, Çankırı Belediye Başkanlığı görevini üstlenmiş olan İrfan Dinç,  gazetemize nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Harun Yüksel ile Dinç, eski günleri yâd ederek, Çankırı’ya dair pek çok konuda istişarede bulundular.

Çankırı’nın güncel sorunları ve yapılabilecek yatırımlara ilişkin fikir alışverişinde bulunan Dinç ve Yüksel, geçmiş dönemde yapılan hizmetler ve yatırımları da değerlendirdi.

Çankırı Belediye Başkanlığı görevinde bulunduğu dönemde yerel ve ulusal basınla yakından ilgili olduğu bilinen Dinç, basına verdiği önemi ve ilgiyi bir kez daha gazetemizi ziyareti esnasında vurgulamış oldu.

Anadolu’ya Tercüman olan gazetemizin işleyişi ve çalışmaları hakkında konuşan İmtiyaz Sahibi Harun Yüksel, geleceğe yönelik planları hususunda da bilgiler aktardı. Gazetenin, hayırlı, uğurlu ve Çankırı’ya yeni bir soluk olmasını dileyen İrfan Dinç, yayın hayatında başarılar diledi.

Çankırı’da üç dönem belediye başkanlığı görevinde bulunan ve birçok projeye imza atarak adından söz ettiren İrfan Dinç’in siyaset geçmişi ise şöyle:
Ankara’da birçok rekreasyon alanı, köprülü kavşak çalışmalarının altına imzasını atan İrfan Dinç, 1989-1990 yılları arasında bir siyasi partide İl Müfettişliği, 1990-1996 yılları arasında İl Başkanlığı yaptı.2004 yılında yapılan yerel seçimlerde Ak Parti’den Çankırı Belediye Başkanı seçildi. 

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti’den yeniden aday olarak gösterildiği Çankırı Belediye Başkanlığına vatandaşlar tarafından ikinci kez seçildi. 8 yıldır Belediye Başkanlığı sürecinde aktif performans sergileyen Dinç; değişimi, yeniliği, gelişimi ve şeffaflığı öne çıkararak belediyecilik anlayışını  değiştirmiştir. Dinç,  29 Kasım 2013 Cuma günü yapılan “Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı”nda 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde partisini temsil edecek 15 il ve 6 Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile ilgili bilgi veren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından üçüncü kez Ak Parti Çankırı Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı.30 Mart 2014 günü seçimi kazanarak üçüncü kez Çankırı Belediye Başkanı seçildi. 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Mevlana 26 Ağustos 2019 14:46

İrfan dinç diye yazılır adam diye okunur .

Cevapla
HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku