• Diğer

Çankırı.

İlköğretim Haftası Kutlandı

İlköğretim Haftası Kutlandı

14 Eylül 2021 16:09
-A

+A

İlköğretim Haftası Kutlandı
Çankırı’da İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında M.K.E. Tophane İlkokulunda kutlama programı gerçekleştirildi.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan İlköğretim Haftası etkinliğinde Vali Abdullah AYAZ ve ilkokula yeni başlayan 1. Sınıf öğrencilerine 4. Sınıf öğrencileri tarafından hoş geldin çiçeği sunuldu.
Minik öğrenciler tarafından şiirlerin okunduğu etkinlikte ilkokul öğrencilerini temsilen bir öğrenci selamlama konuşması yaptı. Ardından İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK günün önemine binaen bir konuşma yaptı.
 
En büyük sermaye beşeri sermaye.
Daha sonra söz alan Vali Abdullah AYAZ, bir buçuk yıldan fazladır bu günü beklediklerini söyledi. Öğretmenleriyle, öğrencileriyle, velileriyle ve idarecileriyle sağlıklı, kesintisiz bir eğitim-öğretim yılı geçirmeyi temenni ettiğini vurgulayan Vali AYAZ, “Farklı zamanlarda yaptığım konuşmalarda da ifade ettiğim gibi bizim gibi ülkelerin en büyük sermayesi ve zenginliği beşeri sermaye bunu ne kadar iyi bir şekilde işleyebilir geleceğe hazırlayabilirsek gelecek bizler için ülkemiz için evlatlarımız için o kadar güzel olacak. Bunun yolu da okullarımızdan eğitimcilerimizden geçmekte.” dedi
Okulların sadece bir eğitim yuvası olarak değil gerçekten de gelecekte ülkenin dünyada yer alacağı noktanın karar verildiği yerler olarak gördüğünü ifade eden Vali Abdullah AYAZ şunları söyledi: “Bu konuda da en büyük vazife öğretmenlerimize düşmekte. İdareci olarak bizlerin görevi hem öğretmenlerimizin hem öğrencilerimizin hem de eğitim camiamızın önünde herhangi bir engel varsa onu kaldırmak, onların yollarını açmak.
 
‘’Eğitim camiasının derdi bizim derdimizdir.’’
Burada bir kez daha ifade ediyorum ki tüm eğitim camiamızın derdi bizim derdimiz. Burada bulunan bütün idarecilerimizin adına bunu bir kere daha tekrar ediyorum ki tüm eğitim camiamızın derdi derdimizdir.
 Onun için en ufaktan en büyüğe kadar bütün sorunları çözmek için arkadaşlarımızla beraber el birliğiyle gayret içerisinde hizmet göstermeye devam edeceğiz. Bu süreçte hem tedbirlere uymaya hem de tekrar ifade ediyoruz ki aşılama noktasındaki hassasiyetimizi devam ettirmeye hem öğrencilerimizi hem öğretmenlerimizi hem velilerimizi davet ediyorum. İnşallah sağlıklı bir şekilde eğitim öğretim yılını hiçbir kesintiye uğratmadan tamamlamak en büyük hedefimiz.
Bu duygu ve düşüncelerle okulumuzun başta olmak üzere tüm eğitim camiamızın eğitim öğretim yılını tebrik ediyorum. Bu süreçteki en büyük önceliğimiz hem öğretmenlerimiz hem öğrencilerimiz hem de velilerimizin sağlığı olacak. Bu noktada gayret göstermeye devam edeceğiz.”dedi.
Konuşmalardan sonra Vali AYAZ ve diğer protokol mensupları, öğrencilerle birlikte geleneksel olarak gerçekleştirilen boya ile el izi etkinliğini gerçekleştirdi. Vali AYAZ ve beraberindekiler son olarak Okul öncesi öğrencileri ve 1. Sınıf öğrencilerini sınıflarında ziyaret ettiler. Vali AYAZ etkinlik sonrası okul öncesi öğrencilere boyama kitabı hediye etti.
Haber: Semira KONUKFacebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku