• Diğer

Kültür

İletişimsizlik Büyük Problem!

Çankırı’nın Yapraklı İlçesi’nde bulunan tertemiz havası ve doğasıyla görenleri büyüleyen Hazım Dağlı Tabiat Parkı, ne yazık ki turizm açısından değerlendirilemiyor. Hazım Dağlı Tabiat Parkında ve civar köylerinde iletişimsizlik ciddi oranda gelen turisti etkiliyor. Konaklamak için gelmek isteyen vatandaşlar, telefon çekmediğini öğrendiğinde ise gelmekten vazgeçiyor. Bölgeye ye

İletişimsizlik Büyük Problem!

Okunma: 3304

7 Temmuz 2019 10:50
-A

+A

  • İletişimsizlik Büyük Problem!
Telefon Çekmiyor, Vatandaş Gelmek İstemiyor…
Çankırı’nın Yapraklı İlçesi’nde bulunan tertemiz havası ve doğasıyla görenleri büyüleyen Hazım Dağlı Tabiat Parkı, ne yazık ki turizm açısından değerlendirilemiyor.
Hazım Dağlı Tabiat Parkında ve civar köylerinde iletişimsizlik ciddi oranda gelen turisti etkiliyor. Konaklamak için gelmek isteyen vatandaşlar, telefon çekmediğini öğrendiğinde ise gelmekten vazgeçiyor. Bölgeye yerli turisti dahi çekmekte sıkıntı yaşanıyor.
Hazım Dağlı Tabiat Parkı Yapraklı ilçesi, Yüklü Köy Yaylası mevkiinde bulunan 126,3 hektar alana sahip olan Hazım Dağlı Tabiat Parkı, Çankırı'ya 44, Yapraklı ilçesine ise 14 kilometre mesafede ormanlık alan içerisinde yer alıyor. Aktif olarak kullanılmakta olan Büyük yaylanın yakınında ve alanda ayrıca gölet de bulunuyor.
 Sarıçam ağaçlarıyla ve çayırlarla çevrili olan tabiat parkı, kolay ulaşımı, doğa manzarası ve temiz havası ile günübirlik ziyaretçilerin dışında yedi adet bungalov evleri atlı ve yaya yürüyüş, bisiklet, manzara seyri, kamping, fotoğrafçılık, dağ yürüyüşü yapmak isteyenler için oldukça cazip bir alan durumunda olmasına rağmen iletişim probleminden dolayı gelmek isteyen vatandaşlarda telefon çekmediğini öğrenince vazgeçiyor.
Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile yapılan sözleşme sonucunda işletmesi 10 yıllığına belediyeye bırakılan, Hazım Dağlı Tabiat Parkı Yapraklı ve Çankırı turizmi için önemli bir yapıya sahip. Fakat burada alan müsait olmasına rağmen GSM şirketlerinin de bölgeye yönlendirilmemesi, iletişim sorunu ve bölge de faaliyetlerin genişletilmemesinden dolayı vatandaşların bölgeye gelmesini büyük ölçüde etkiliyor.
Yapraklı Belediye Başkanı Ömer Güngör ise konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:
 “38 tane köyümüz var, çoğunda telefon çekmiyor. Yaylada ki mesire alanında da telefon çekmiyor. Orayı ne kadar cazip yaparsanız yapın telefon çekmeyince bir anlamı olmuyor. Kafa dinlemek için gelenlerde elbette sorun olmuyor. Şimdi her şey teknolojik olduğu için, özellikle gençler açısından cep telefonu ve internet çekmeyince problem oluyor. Buralarda telefon çekmemesi bizim için bir dezavantaj durumunda. İnsanlar gelmek için arıyorlar, soruyorlar, her şey tamam anlaşıyoruz. Bilginiz olsun telefon çekmiyor diye bildirilince ‘ tamam kalsın’ deyip vazgeçiyorlar. Acil bir durumda ulaşılamıyor ne yazık ki. İlçemizin çoğu köyünde telefon çekmemesinden dolayı daha büyük sıkıntı yaşıyoruz. İnsanlar köyüne, dağa harikası milli parkımıza gelmiyor. Yaşlı bir amcamız ‘torunlarımı getiremiyorum buraya, telefon çekmediği için diye’ bana yakındı.  Bizim en büyük sıkıntımız iletişimsizlik. Burayı ön plana çıkarmak içinde elimizden gelen her şeyi yapmayı düşünüyoruz. Belediyemizin iletişim sayfasından burada ki bungalov evlerinde kalmak isteyen vatandaşlarımız bize ulaşabilir. İletişim sorununu da en kısa sürede umarım çözeriz.”
Bu konuya ilişkin vatandaşlardan da gelen şikâyetler neticesinde yetkililerin bir an önce iletişim problemini çözmesi Yapraklı’nın gereken öneme ve doğal güzelliklerinin turizme kazandırılması isteniyor.

                                                 HABER:ŞEYMA DURSUN


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku