• Diğer

Gündem

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Yılın İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Her yıl İlimizde istihdam piyasasının temel dinamiklerine yön vermek amacı ile gerçekleştirilen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantılarının ilki, 29 Ocak günü Vali Vekili Zeki Karaca başkanlığında ve kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Yılın İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Okunma: 165

1 Şubat 2019 09:49
-A

+A

Toplantının ilk bölümünde Çankırı Çalışma ve İş Kurumu Alim Çaycı tarafından 2018 yılında faaliyetler aktarıldı. Ardından İlimizde kendi işini kurmak için hibe desteği almak üzere İŞKUR ‘a sunulan projeler Kurulun görüşüne sunularak toplamda 9 engelli ve eski hükümlü kendi işini kurma hibe desteği başvurusu için olumlu tavsiye kararı alındı.
İlimiz genelinde 2019 yılında uygulanması planlanan meslek edindirme kurs ve programları için piyasa ihtiyacına göre belirlenen mesleklerin Kurulca değerlendirilmesinin ardından, Alim Çaycı sözü Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine devretti.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına söz alan Şube Müdürü Tuncay Kayapınar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ve Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılan Mesleki Beceri Eğitimi ile ilgili talepleri Kurulun görüşüne sundu. Bir sonraki gündem maddesinde ise; Kalfa-Usta öğrenci ve kursiyerlerle ilgili sınav ve nakil işlemlerinin İlimiz Gürhan Titrek Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünce gerçekleştirilmesi için yetki devrinin Kurulca uygun görülmesi ve Ilgaz Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesi bünyesinde açılması planlanan alan ve dallar oylamaya sunularak açılması karara bağlandı.
Gündem Maddelerinin görüşülmesinin ardından Kurul Başkanı Vali Vekili Zeki Karaca tarafından Kurul üyelerinin görüş ve önerileri alınarak ardından kapanış konuşması ile toplantıya son verdi.
Bir sonraki olağan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısının, yılın ikinci çeyreğinde gerçekleştirilmesi öngörülüyor.
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku