• Diğer

Çankırı.

Hünerli Eller Kurslarda Buluştu!

Hünerli Eller Kurslarda Buluştu!

8 Kasım 2021 10:01
-A

+A

Hünerli Eller Kurslarda Buluştu!
 
Çankırı Belediyesi Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezi’nde kadınlar için açılan kurslarda eğitim vermeye başladı.
 
Çankırı Belediyesi Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezi yeni dönem beceri kurslarına 350 kadın kursiyer katıldı. 19 farklı alanda düzenlenen kurslar, el becerisi geliştirmenin yanında kadınlara aile bütçelerine katkı sağlama fırsatı da sunuyor.
 
Yeni kursiyerler için sezon açıldı.
Kadınlara yönelik düzenlenen yeni sezon kurslarını gelen talepler doğrultusunda belirleyen Çankırı Belediyesi, yeni kursiyerler ile sezonu açtı. Kura’n-ı Kerim, Arapça, örgü, ahşap boyama, resim, iğne oyası, takı tasarımı, şiş dantel, organik oyuncak /amigurumi), kumaş yakma, tel kırma, ev tekstili hazırlama, dekoratif el sanatları, kanvas çanta yapımı, sepet süsleme, ipek böceği kozası, boncuk işleme, filografi, gazeteden geri dönüşüm olmak üzere 19 farklı alanda açılan kurslara pandemiden dolayı sınırlı kontenjan verildi.350 kursiyerin eğitim gördüğü kurslarda; organik ve geri dönüşüm malzemelerinin kullanıldığı eğitimler ile evdeki artmış malzemelerden yararlanılan ev tekstili dersleri ilgi çekti.
 
Yaşı en büyük kursiyer 79 yaşında yüzme kursunda
Beceri kurslarının yanı sıra yüzme ve spor kursları da yoğun talep gördü. Pandemi sürecine göre düzenlenen seanslar doğrultusunda yüzme eğitimlerinden 65, spordan ise 90 kişinin faydalandığı belirtildi. Merkez hizmetlerinden faydalanan yaşını almış en büyük kursiyer ise 79 yaş ile yüzme kursuna katılan Selimet Atay oldu. Açılan kursların kadınların yeteneklerini geliştirmenin yanında aile bütçelerine katkı sağlamalarına da destek olduğunu ifade eden Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “ Merkezimizde ilgileri yönünde eğitimlere katılan kursiyerlerimiz, ürettikleri ürünleri internet üzerinden ya da çevrelerine satarak ekonomik faaliyette bulunabiliyorlar. Kurduğumuz Kadın Kooperatifimiz çalışmaları ilerleyen süreçte daha kapsamlı hale gelecektir. Kursiyerlerimizin yaş aralığı oldukça geniş. Beceri kurslarımıza engeli olan özel vatandaşlarımızın da katılması bizleri çok memnun ediyor. Yeni bilgiler öğrenip beceriler kazanmanın yanı sıra sosyalleşmeleri için güzel bir ortam sunuyoruz. Kurslarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı tüm hanımefendilere teşekkür ediyorum.” dedi.
Haber Merkezi
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku