• Diğer

Gündem

Her Gün Yanıyor!

Kızılırmak İlçesi Aşağı Ovacık Köyünde yaşayan Resul Ekizceli’nin her gün yangın çıkan evinde son durum…

Her Gün Yanıyor!

Okunma: 715

26 Ağustos 2019 10:16
-A

+A

Her Gün Yanıyor!
 
Esrarengiz Olay Çözüldü Mü?
 
Kızılırmak İlçesi Aşağı Ovacık Köyünde yaşayan Resul Ekizceli’nin her gün yangın çıkan evinde son durum…
 
Kızılırmak ilçesi Aşağı Ovacık köyünde yaşayan Resul Ekizceli’nin evinin farklı yerlerinde ve bahçesinde yaklaşık bir buçuk aydır her gün yangın çıkıyor. Nedeni açıklanamayan gizemli olay hem Ekizceli ailesini hem de köy halkını her geçen gün tedirgin ediyor.
 
Esrarengiz olayı araştıran yetkililer,  yangınla ilgili bir bulguya rastlamadığını söylerken bakın yangında ki son durum ne?
 
Olay18’in araştırmalarına göre, durumda bir değişiklik olmadığı, yangınların eskisi kadar sık olmasa da yine de devam ettiği bilgilerine ulaştık.
 
Yangının çıktığı evin sahibi Resul Ekizceli, çıkan yangının maddi boyutta büyük zararlara yol açtığını, manevi olarak bir çöküntüye uğradıklarını ve yetkililerin artık seslerini duyup yardım etmelerini istedi.
 
Resul Ekizceli, yaşadıkları durumu ve yangında ki son gelişmeleri şöyle anlatıyor:
 
“Bayramdan önceki Cumartesi günü (3 Ağustos) akşamüzeri evimin bahçesindeki samanlıkta çıkan yangında yaklaşık 3.000 balya samanım yandı. Hem Çankırı hem de Kızılırmak itfaiyelerine anında haber verdik ama maalesef 45-50 km uzaklıktaki Çankırı itfaiyesinin yarım saatte gelip yangına müdahale ettiği halde 20 km uzaklıktaki Kızılırmak itfaiyesi iki saat sonra zorla gelebilmiştir. Maalesef hayvanlarımızın kışlık yiyeceği olarak ayırdığımız yaklaşık 3.000 balya samanı kurtaramadık, bu yangında hepsi de gözümüzün önünde cayır cayır yandı.
Bu olayın ardından 17 Ağustos Cumartesi günü önce tekrar samanlıkta ve sonra da evimin bahçesinde yangınlar çıktı. Hemen müdahale edip söndürdük ama her çıkan yangında hem maddi hem de manevi olarak zarara uğruyoruz.
En son 20 Ağustos Salı günü çıkan yangında biz ailecek Kızılırmak’taydık, oğlum da işteydi. Büyükbaş hayvanlarımızın bulunduğu mandıra yanmış bu sefer de, komşular görmüş yangını, hayvanları yanmaktan komşularım kurtarmışlar. Onlar da görmemiş olsalardı hayvanlarım ve köpeklerim cayır cayır yanacaklardı.”
 
“YETKİLİLERDEN YARDIM BEKLİYORUZ”
 
“Yangınlar başlayalıdan beri gözümüze uyku girmiyor, evden uzaklaşmaya korkuyoruz, moral olarak çöktük, huzurumuz kalmadı. Yetkililerden yardım bekliyoruz, birçok yerden geldiler ama hiçbir sonuç alamadık, hâlâ yangınlar çıkmaya devam ediyor. Tek tesellimiz can kaybımızın olmaması ama her yangında ailecek biraz daha bitiyoruz biraz daha ölüyoruz.
Her şeyin Allah’tan olduğunu biliyoruz ama bugüne kadar sebebi ve çaresi bulunamayan bu yangınların bir daha çıkmaması için bizim elimizden gelen tek şey dua etmek. Yetkililerden ve devlet büyüklerimizden yardım ve destek bekliyoruz.”


                                                       HABER:ŞEYMA DURSUN
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku