• Diğer

Gündem

Hastanede Sorun Çok, Çözüm Yok!

Çankırı’nın genel sorunları arasında başrolü üstlenen sağlık alanında yaşanan sıkıntılar, bitmek tükenmek bilmiyor.

  Hastanede Sorun Çok, Çözüm Yok!

Okunma: 1192

18 Temmuz 2019 16:35
-A

+A

 
Hastanede Sorun Çok, Çözüm Yok!


Çankırı’nın genel sorunları arasında başrolü üstlenen sağlık alanında yaşanan sıkıntılar, bitmek tükenmek bilmiyor.
Yapımı 10 yıl süren ve 2011’de müjdelenerek açılan Çankırı Devlet Hastanesi, sağlık alanındaki doktor sıkıntısı, personel yetersizliği, cihazlardaki teknik arızalar, dışarıya sevkler vb. sorunlar halkı mağdur etmeye devam ediyor.
Özellikle sürekli arızalanan cihazlar, doktor, personel eksikliği nedeniyle özel hastanelere ya da il dışındaki kamu hastanelerine gönderilen hastaları canından bezdiriyor.

Her platformda sağlık alanında yaptıkları hizmetlerle övünen idareciler ve Milletvekilleri, söylemlerinde gösterdiği başarıyı ne yazık ki eylemlerinde de bir türlü gösteremiyor. Hal böyle iken ‘Milletin seçtiği’ iki vekil ise “Çankırı için ne yapıyor?”  soruları herkesi düşündürüyor.
Yaşanan skandallar nedeni ile hastane Başhekimi Dr. İsmail Bozkurt 11 Ocak 2019 tarihinde İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Hüseyin Keskin tarafından istifa ettirilerek görevden alınmıştı. 11 Ocak tarihinden bu yana devlet hastanesinde, başhekimlik vekâleten Dr. Esra Elif Arslan tarafından yürütülüyor. Başhekimlik ve yönetimdeki eksiklikler nedeniyle personel de mağduriyeti yaşıyor.
Edinilen bilgilere göre ise Çankırı Devlet Hastanesi ve Sağlık- Sen Çankırı Şubesine gündeme gelen olaylardan dolayı soruşturma açıldığı ve soruşturmanın devam ettiği iddialar arasında yer alıyor.

 Hastanede yaşanan idari boşluk ve sendikal vesayetçilerin sağlık camiasında oluşturdukları baskıcı uygulamalar sağlık hizmetinde sorunlar yaratırken, faturası ne yazık ki halka kesiliyor.


Hastaneye giden vatandaşlar, hastanenin ilgisizlik ve yetersizliğinden her gün şikâyet ediyor. Hastanede şikâyetini iletecek bir muhatap bulamadıklarını belirten vatandaşlar, insan sağlığı ile oynanması ve mağduriyetin bir an önce giderilmesi için seslerinin duyulmasını istiyorlar.

 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku