• Diğer

Çankırı.

YAZAR-ŞAİR ÜLKER’DEN İMZA GÜNÜ!

YAZAR-ŞAİR ÜLKER’DEN İMZA GÜNÜ!

6 Eylül 2021 10:57
-A

+A

YAZAR-ŞAİR ÜLKER’DEN İMZA GÜNÜ!

Çankırı’da birçok seveniyle bir araya gelerek imza gününün düzenlendiği Buğday Pazarı Medresesinde yazar-şair ve Sincan Çankırılılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı ve köşe yazarımız olan Necati ÜLKER okurların kitaplarını imzalayarak Çankırı’ya renk kattı.

Açılış Konuşmasını ÇAYASAD Başkanı Murat YILDIRIM’ ın yaptığı ve yazar Hüsnü EKİZCELİ’nin, İl Kültür ve Turizm Mü[1]dürü Muharrem OVACIKLI’nın, Sincan Çankırılılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyelerinin, basın mensuplarının ve birçok oku[1]run katımı ile imza günü düzenlendi. Çankırı’da iki dev eserinin tanıtımını yapıp okurlarının kitaplarına imza atan Yazar-Şair Necati Ülker şunları ifade etti: ’’Değerli katılımcılar bir uyarı ile konuşmama başlamak istiyorum.

Lütfen Pandemiden korunmamız için Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarına uyularak hareket edelim. Anlayışınıza teşekkür ederim. Çok değerli Hanımefendiler beyefendiler ve Basınımızın güzide temsilcileri bu özel günde davetimize icabet ederek bizleri şereflendirdiniz hoş geldiniz şeref verdiniz. Sizlerin karşısına 71 yaşında iki DEV ESERLE çıkarak mutluluğumu paylaşıyorum.

Hiç kuşkusuz ki insanoğlunun bir şeyler üreterek arkasında hoş sedalar bırakıp ahrete göçmesi o insanın yakınları için nasılda gururlandırıcıdır. İşte bende arkamda hatırı sayılır eserlerle mutluyum çok şükür. Ben 1950 Çankırı Doğumlu Necati ÜLKER Zaman fakirliği içinde Uğraşlarımla Mutluyum Hayatımın akışı içinde yayınladığım kitaplarım ise 1-ÇİFT KALP ŞİİRLERİ, 2-YARAN RUHU İLE YAZDIKLARIM, 3-ŞARKILARDA BUL BENİ, 4-YARAN KÜLTÜRÜ EL KİTABI 5- UNUTMA, 6-TUZ TADINDA YAZDIKLARIM. Bu gün ise yeni yayından çıkan ve imza günümle sizlere takdim edeceğim iki dev eserim olan TÜRLÜ TÜRLÜ YAZDIKLARIM. 512 sayfa 80 gr. Tamamı renkli yedinci kitabım ŞİİR MAĞZASI AÇILIYOR. 352 sayfa 80 gr. Tamamı renkli Sekizinci kitabımdır. Umarım okuduğunuzda beğenir içlerinde kendinizi bulursunuz. Yayına çıkan kitaplarımı çocuklarım olarak değerlendiriyorum. Zira her bir kitabım çok çileler çekilerek doğmuştur.

Yazmış olduğum Yâran içerikli, sosyal içerikli yazılarım, şiirlerim, hayatımın akışı içinde yer almıştır. Benim gidemediğim yerlere gidiyorlar, kalamadığım yerlerde kalıyorlar demek oluyor ki ben hayatta iken de öldükten sonrada adımın hayırlarla anılmasına vesile olacaktır inşallah. Bana bu yeteneği veren Rabbime şükrederim. 2016 yılından bu güne dek Sincan ÇANKIRILILAR Derneğinde uyumlu yönetim kurulu üyelerimle çalışıyor derneğimize ve üyelerimize dayanışma yardımlaşma içinde Doyulan yerde örf adetlerimizi gelenek göreneklerimizi etkinliklerle sergileyerek hizmet ediyoruz.

Başkanı bulunduğum Sincan Çankırılılar Derneğine daha verimli hizmetler verebilmek adına!.. Bu iki dev eserimi Sincan Çankırılılar derneğine İTHAF Ederek basıma girdi ve Derneğimizi ekonomik yönden güçlü yapabilmek için Bu iki dev Eserimi kendi imkânlarımla basımını gerçekleştirerek dağıtımını yönetim kurulu kararıyla Derneğimize Bağışladım. İnşallah güzel bir gelir elde edilirse hemşerilerimize daha güzel hizmetler edebileceğimizi düşünüyoruz ALLAH Utandırmasın. İçerisinde 35 şiirim bulunan (NİYE İSİMLİ ŞİİR CD, 2014 de yayınlandı.) ve dağıtımı yapıldı. Çankırı güzellemesi Şiirim Türk halk müziği olarak 2019 yılında notalı bestesi yapıldı birçok sosyal medyada halen dinlenilmektedir.

Bütün bu çalışmalarım azimle zaman yetersizliği içinde mutlulukla gerçekleşmiştir. Yeri gelmişken yönetim kurulu üyelerime Dernek üyelerime ve bu programı hazırlayan Üyesi olmaktan gurur duyduğum ÇANKIRI’MIZDA Faaliyet gösteren ÇAYASAD Yönetim Kurulu ve üyelerine Tüm katılımcılara huzurunuzda teşekkür ederim. Şunun da bilinmesini isterim; bir yazıyı yazarak okuyucularla paylaşmak beni çok mutlu ediyor, hele ki okuyucularım yorumlarıyla katılınca veya beni telefonla arayarak iltifat etmeleri veya eleştirmelerine daha bir mutlu oluyorum.
Okuduğum kitaplardan, edindiğim bilgilerle açılan penceremden zihnimde canlandırdıklarım önce bir hayalle başlıyor, sonrasında hayallerim canlanıyor.
Canlanan hayallerimde adeta yazacaklarımı birer birer yaşıyorum, ne kadar yazarsam yazayım, hep bir şeylerin eksik kaldığını düşünüyorum. Belki[1]o eksiklerimi tamamlama çabasıdır beni yazmaya iten bilemiyorum. Geriye dönüp yıllara baktığımda, bu güne kadar yazdıklarımda ALLAH için, Vatanım için ve doğup büyüdüğüm okuduğum çalışıp emekli olduğum ve çok sevdiğim Çankırı için, Yaran kültürü için Çankırı’mızın örf adetleri gelenek görenekleri için, Ailem için akraba ve dostlarım için, geleceğin büyükleri olan Çocuklarımız için, Çevremiz ve insanlık adına hangi yararlı işleri yazılarımda işlediğimi göreceksiniz. Ve diyorum ki; fikirlerimizi yazıp okuyup paylaşalım amma asla kimseyi kandırmadan kırmadan kırılmadan düşüncesi ile bende yazdıklarımla gururluyum zira yazdıklarımda keşkeklerim yoktur mutluyum…

ŞİMDİ İSE BU BÖLÜMDE HAYATIMIN AKIŞINI SİZLERLE PAYLAŞAYIM İSTEDİM.Çankırı aşığı, Yâran sevdalısı,Emekli Eczacı kalfası, Ülker Ticaret işletmeciliği, Özgün ünite Dergi Bayiliği, Evsan A.ŞBölge Müdürlüğü, Sivil Toplum kuruluşları üye ve yöneticiliği, Ankara Dernekler federasyonu Lokal işletmeciliği Etimesgut Belediyesi  Atatürk Emekliler konağı(şiir sofrası)şiir dinletileri,Çeşitli sosyal Medyada köşe yazılarım ve Makalelerim Bu gün hala interaktif ortamda pek çok edebiyat sitesinde şiirlerim yayınlanmakta (Antoloji.com)sitesinden de görülebilir.


Çankırı’mız da 26.11.2018Tarihinde yayın hayatına başladığı gün[1]den beri Anadolu’ya Tercüman Gazetesinin Ankara Temsilciliği ve köşe yazarlığı, Sincan Çankırılılar Dernek Başkanlığı, Altay Emlak Şirketi, iş ortağı ve Emlak Danışmanlığı vs. Kitaplarımda ÖZGEÇMİŞİMİ Detaylı okuyarak öğreneceksiniz!... Vesileyle Bu iki dev eserime maddi manevi Emeği geçenlere huzurunuzda aleni teşekkürlerim sunar Başta değerli eşim olmak üzere hepsinden ALLAH Razı olsun. Tabi ki şunu da söylemeliyim çok kitap okumakla ufkum açıldı açıldıkça yazdım çırak, kalfa, evrelerini atlatınca bilgi dağarcığımla kendimce ustalık zirvesine doğru yol alıyorum. Benim meziyetlerimi, üretkenliğimi ve olgunlaşmış kişiliğimi iç dünyamın kıpır, kıpır olması ve hayatı sevmem dinlemesini ve dinlenilmesini uygularken bir usta edasıyla bütünleşmiş kişiliğimdir. Ayrıca şiir yazmak bireysel bir coğrafyasıdır,şiir ilaçtır,şiir hayatın tuzu biberidir.

Beni daha yakinen tanıyabilmeniz için bu kitaplarımı okuduğunuzda göreceksiniz. Benim hocam okuduğum kitaplar, doğa, yaşam sevincimin olması, Okumasını bilene zaten doğa ve evren bir kitaptır. Hayatımın akışı içinde hep böyle düşünüyorum. Saygı değer katılımcılar ve Basınımızın güzide temsilcileri Bu düşüncelerle konuşmamı burada sonlandırırken, Hoşça Kalın Dostça  Kalın Ama Gönül Kapılarınızı Asla Kapatmayın.‘’Dedi. Yazar-şair Necat İÜLKER Katılımcılara yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti. İmza gününün düzenlenmesinden memnuniyet duyan okuyucular kitaplarını imzalatarak ve fotoğraflar çekinerek anı ölümsüzleştirdiler.  
Haber: Semira KONUK
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

ANKET

ANADOLU'YA TERCÜMAN GAZETEMİZ WEB SİTEMİZİ BEĞENİRYOR MUSUNUZ ?

Sayfalar

LİNKLER
HAVA DURUMU

ARŞİV

Günlük Gazeteler

Oku