• Diğer

Çankırı.

Rektör Çiftçi; ‘Gönüllerine dokunmalıyız.’

Rektör Çiftçi; ‘Gönüllerine dokunmalıyız.’

22 Eylül 2021 16:41
-A

+A

Rektör Çiftçi;
‘Gönüllerine dokunmalıyız.’

Çankırı Karatekin Üniversitesi(ÇAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi,  akademik birimlerin yanı sıra idari birimlerle de toplantılara devam ediyor.
Rektör Çiftçi, 11 Ekim 2021 Pazartesi günü başlayacak olan 2021-2022 Akademik Yılı öncesi idari birim yöneticilerinden daire başkanları, fakülte, yüksekokul, MYO ve enstitü sekreterleri ile bir toplantı gerçekleştirdi.
Genel Sekreter Vekili Sadık Yılmaz ve Genel Sekreter Yardımcısı Ünal Hendek’in de hazır bulunduğu toplantıda Rektör Çiftçi, birim yöneticilerinden birimlerinde gerçekleştirilen idari çalışmalar, yeni akademik yıl için yapılan hazırlıklar, idari personelin sorun ve taleplerine ilişkin bilgiler aldı ve kendilerinden beklenti ve taleplerini iletti.
 
‘Üniversitenin temel görevinin geleceği inşa edecek nesilleri donanımlı bir şekilde eğitmek.’
Toplantının açılışında konuşan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, üniversitenin temel görevinin geleceği inşa edecek nesilleri donanımlı bir şekilde eğitmek ve vatanına milletine bağlı iyi insanlar olarak yetiştirmek olduğunu söyledi.
 
‘Bizim buralarda görev yapma sebebimiz insan yetiştirmek.’
Rektör Çiftçi konuşmasına, “Hep söylediğim bir şey var, bizim buralarda görev yapma sebebimiz insan yetiştirmek. Ülke olarak en büyük sermayemiz insan kaynağımız. Bu kaynağı en verimli şekilde kullanıp yararlanabilmemiz içinde bizim bu sermayeyi iyi yetiştirip iyi eğitmemiz lazım. Bu nedenle insan odaklı, öğrenci odaklı ve gönüllere dokunan bir yönetim anlayışı ile gönüllülük esasını düstur edinerek hiç durmadan yorulmadan çalışmamız lazım.  Bunu yaparken de elbette bu öğrenciler, bu şehir, bu üniversite için gece gündüz çalışan personelimizi de takdir ve taltif edip onların moral, motivasyon ve çalışma azmini de en üst seviyede tutmayız.
 
’Çankırı ile birlikte büyüyüp gelişmeye devam edeceğiz.’
Bu da biz yöneticilere düşüyor tabi. Onların dertleri ile dertlenmeli, sıkıntılarını dinlemeli ve imkanlar ölçüsünde çözmeye çalışmalı ve gönüllerine dokunmalıyız. Kurum aidiyetini güçlendirmeli, tabandan tavana doğru hiyerarşik yapı içerisinde sorumluluk ve inisiyatif almalı çözüm odaklı çalışmalıyız. Aldığımız görevin sorumluluk bilinci, manevi ve maddi yönünü düşünerek, makamlarımızı görev süresi içerisinde gelir geçer gün doldurma yeri olarak değil; kalıcı eserler ve izleri bırakacağımız, bırakmak zorunda olduğumuz yerler olarak görüp çok çalışmalıyız.
Şunu iddialı bir şekilde söyleyebilirim bizim Üniversitemiz teknik donanım, altyapı ve insan kaynağı olarak birçok kurum ve üniversitenin çok önünde. Biz bu altyapımız ve insan kaynağımızı koordineli ve kurumsal yapı içerisinde doğru bir şekilde kullanırsak Türkiye’ye ve diğer üniversitelere model bir kurum haline geliriz ve geleceğiz. Ben buna yürekten inanıyorum. Tüm bunları yaparken ve planlarken, tabii ki en büyük sermayemiz olan yetişmiş insan gücümüze yani sizlere güveniyoruz.
 Bir ekip ruhu içerisinde akademik, fiziksel, idari olarak paralel bir şekilde gelişmeye devam edeceğiz.  Çankırı’ya değer katmaya Çankırı ile birlikte büyüyüp gelişmeye ve Ülkemiz için yetişmiş insan gücüne katkı sağlamaya devam edeceğiz”  şeklinde devam etti.
Rektör Çiftçi konuşmasının ardından birim yöneticilerinin personel ve idari yapı ile ilgili talep, öneri ve sorunlarını dinleyerek çözüm önerilerini sundu ve kendi talep ve beklentilerini yöneticilere iletti.
Haber: Semira KONUK

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

ANKET

ANADOLU'YA TERCÜMAN GAZETEMİZ WEB SİTEMİZİ BEĞENİRYOR MUSUNUZ ?

Sayfalar

LİNKLER
HAVA DURUMU

ARŞİV

Günlük Gazeteler

Oku