• Diğer

Spor

GÜREŞÇİLER MADALYAYA DOYMUYOR!

Çorum’un Kargı ilçesinde düzenlenen Büyük Kargı Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde Çankırı Belediyesi Spor Kulübü güreş takımı yine yüz güldürdü.

GÜREŞÇİLER MADALYAYA DOYMUYOR!

Okunma: 5355

5 Kasım 2019 16:59
-A

+A

GÜREŞÇİLER MADALYAYA DOYMUYOR!

Çorum’un Kargı ilçesinde düzenlenen Büyük Kargı Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde Çankırı Belediyesi Spor Kulübü güreş takımı yine yüz güldürdü.

Çankırı Belediyesi Spor Kulübü güreş takımı, katıldıkları müsabakalarda elde ettikleri başarılar ile madalyalara doymuyor. Genç güreşçiler, gittikleri her yerden övünç madalyaları ile dönüyor.
Ülkenin dört bir yanından yüzlerce güreşçinin katıldığı müsabakalarda Başkan Esen’in genç güreşçileri 2 altın, 2 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplamda 7 madalya alarak kürsüde yerini aldı. Çankırı’nın gururu güreşçilerden; Sembol Boy’da Bedirhan Efe ve Deste Orta Boy’da Kadir Güleşen şampiyon olurken, Mustafa Mert Apaydın Deste Küçük Boy’da, Fatih Özgen ise Teşvik Büyük  Boy’da ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Sadık Şengün Minik Büyük Boy’da, Harun Ulusoy Küçük Orta Boy’da, Mesut Karadeniz ise Deste Küçük Boy’da üçüncülüğü elde etti.
Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Takım Antrenörü Seyfettin Karadeniz, müsabakalar sonrasında yaptığı değerlendirmede; böylesine büyük bir organizasyondan 7 madalya ile dönmenin çok önemli bir başarı olduğunu kaydederek “Takımımızdan bu zamana kadar Avrupa, Dünya, Balkan, Türkiye, Kırkpınar Şampiyonlukları çıktı. Bu başarı grafiğimizi önümüzdeki yıllarda da devam ettirerek çok daha güzel başarılara imza atmak, ülkemizin ve Çankırı’nın adını daha fazla duyurmak istiyoruz. Öncelikle bizden maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Esen’e ve tüm yüreğini ortaya koyarak güreşen sporcularıma teşekkür ediyorum. Halkımızın desteğini ve hayır dualarını bekliyorum.” şeklinde konuştu.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku