• Diğer

Spor

Genç Güreşçiler, Dereceyle Döndü

Çankırı Belediyespor Güreş Takımı, Anadolu’nun çeyrek asırlık er meydanı olan Karapürçek Yağlı Güreşleri müsabakalarında ter döktü. Çankırı adına yarışan Fatih Özgen, Teşvik 2 Boy’da şampiyon olurken, Kadir Güleşen ise Deste Orta Boy kategorisinde ikinciliği elde etti.

Genç Güreşçiler, Dereceyle Döndü

Okunma: 807

17 Eylül 2019 17:54
-A

+A

Genç Güreşçiler, Dereceyle Döndü
Çankırı Belediyespor Güreş Takımı, Anadolu’nun çeyrek asırlık er meydanı olan Karapürçek Yağlı Güreşleri müsabakalarında ter döktü. Çankırı adına yarışan Fatih Özgen, Teşvik 2 Boy’da şampiyon olurken, Kadir Güleşen ise Deste Orta Boy kategorisinde ikinciliği elde etti.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in genç güreşçileri, Ankara Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen 25. Karapürçek Yağlı Pehlivan Güreşleri’nden dereceler ile döndü. Beş yıl sonra yeniden düzenlenen güreşler, bazı televizyon kanallarından canlı yayın olarak da verildi.

14 kategoride bini aşkın güreşçinin yarıştığı tarihi güreşlerde Fatih Özgen ile Kadir Güleşenaldığı derecelerle yüz güldürdü. Ayrıca altyapısını ÇankırıBelediyespor’datamamlayan ve daha sonra Çorum’a transfer olan Kırkpınar şampiyonu, Balkan 2.si Emrecan Demirel’in Deste Küçük Boy’da aldığı şampiyonluk derecesi de eski kulüp arkadaşları tarafından tebrik ile karşılandı.
Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, güreşçilerinin azimli çalışmaları neticesinde girdikleri her müsabakadan önemli dereceler ile dönmelerinden memnuniyet duyduklarını belirterek başarıların devamını diledi.
 
 
 
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku