• Diğer

Gündem

Gelin “Beraber Yürüyelim” Dediler

Çankırı'da 'Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle 'Beraber Yürüyelim' sloganı ile yürüme etkinliği gerçekleştirildi.

Gelin “Beraber Yürüyelim” Dediler

Okunma: 439

24 Eylül 2019 15:22
-A

+A

Gelin “Beraber Yürüyelim” Dediler
 
Çankırı'da 'Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle 'Beraber Yürüyelim' sloganı ile yürüme etkinliği gerçekleştirildi.

Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle Beraber Yürüyelim temalı yürüyüş gerçekleştirildi. Atatürk Anıtı'nda başlayan etkinlik Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Spor Salonu'na kadar sürdü.
 
Yürüyüşe Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Albay Hıdır Ayçiçek, daire amirleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.
Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Adem Çalman, "Temel amacı çarpıcı bir dizi fiziksel aktivite ile hareketlilik ve sağlıklı yaşam konusunda toplumsal farkındalığın gelişmesine hizmet etmek olan bu farkındalıkla tüm Avrupa'da olduğu gibi ülkemizde de başını Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonumuzun çektiği bir dizi aktivite gerçekleştirilmiştir. Bu yıl  'Beraber Yürüyelim' sloganının benimsendiği haftada şehirlerde motorize trafiğin kısıtlanması, çevreci ulaşım alternatiflerinin geliştirilmesi, toplumsal yaşam alanlarının daha sağlıklı ve hareketli hale getirilerek düzenlenmesi, sağlıklı aktif yaşama ve yaşlanma politikalarının desteklenmesi amacı ile bir dizi etkinlik gerçekleştirilmiştir" sözlerine yer verdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku