• Diğer

Spor

Geleceğin Sporcuları Çankırı’da Yetişecek

Geleceğin Sporcuları Çankırı’da Yetişecek

Okunma: 2769

1 Temmuz 2019 11:45
-A

+A

İl Spor Merkezleri Açıldı!
Geleceğin Sporcuları Çankırı’da Yetişecek

Çankırı İl Spor Merkezleri’nin açılışı Atatürk Stadyumu’nda yapılan törenle gerçekleştirildi.
Atatürk Stadyumu'nda yapılan törene; Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Aykurt, daire amirleri, sporcular ve aileleri katılım sağladı.

Açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci sporun önemine değinerek, "Sporun toplumlar için birleştirici, bağdaştırıcı ve insan sağlığı açısından çok önemli bir yerde olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak sporun bu önemli gücünü çocuklarımıza, gençlerimize ve 7'den 70'e tüm topluma yayabilmek, ayrıca dünya çapında göğsümüzü kabartacak başarılara imza atacak milli sporcularımızı yetiştirmek ve toplumun sağlıklı yaşamasını sağlayabilmeyi hedeflemekteyiz" dedi.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Gerginci,  29 farklı branşta yaklaşık 5 bin sporcunun yer aldığını sözlerine eklerken şunları aktardı:
 "Çocuk ve gençlerimizin sosyal birer birey olabilmelerine destek sağlayan ve herkesin sağlıklı yaşayabilmesine imkân sunan il spor merkezlerimizin hizmet vermesi için tüm olanaklarımızı kullanıyoruz. Atıcılık, atletizm, badminton, basketbol, bedensel engelliler, bisiklet, bilek güreşi, bilardo, bocce, boks, jimnastik, futbol, görme engelliler, güreş, halter, herkes için spor, işitme engelliler, judo, karate, kayak, masa tenisi, okçuluk, özel sporcular, taekwondo, tenis, voleybol, wushu, tekerlekli, paten, halk oyunları ve satranç dallarında 29 branşta 74 antrenörümüzle 5-18 yaş arasında yaklaşık 5 bin çocuk ve gencimizle yaz dönemi içerisinde tüm zamanlarını sporla geçirebilecekleri il spor merkezlerimizin açılışını gerçekleştirmiş bulunuyoruz" şeklinde konuştu.

Spor branşları gösterisi katılımcılar tarafından ilgi gördü. Genç sporcuların gösterisi ise büyük beğeni aldı.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku