• Diğer

Eğitim

FSM İmam Hatip Lisesinden Büyük Başarı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce imam hatip okullarında öğrencilerin eğitim öğretime devam ederken farklı yöreleri sosyo-kültürel açıdan tanımaları, tarihi ve kültürel miras bilinci kazanmaları, sanatsal, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmaları amacıyla başlatılan Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı değerlendirme süreci tamamlandı.

1 Nisan 2022 13:53
-A

+A

FSM İmam Hatip Lisesinden Büyük Başarı
 
Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce imam hatip okullarında öğrencilerin eğitim öğretime devam ederken farklı yöreleri sosyo-kültürel açıdan tanımaları, tarihi ve kültürel miras bilinci kazanmaları, sanatsal, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmaları amacıyla başlatılan Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı değerlendirme süreci tamamlandı. Değişim Programına başvuran 153 projeden (306 okul) 34'ü (68 okul) desteklenmeye hak kazandı. Program ile 441'i kız ve 342'si erkek olmak üzere toplam 783 öğrenci eğitim öğretim süreciyle birlikte çeşitli faaliyetler gerçekleştirecektir. İzmir'den Van'a, İstanbul'dan Gaziantep'e, Uşak'tan Giresun'a, Denizli'den Elazığ'a, Çankırı'dan Bitlis'e gerçekleşecek hareketlilikte öğrenciler 37 il'de toplumsal sorumluluk ve gönüllülük faaliyetleriyle beraber Fikir Adamı Sezai Karakoç'a yönelik etkinlikler de yapacaklardır. Mayıs ve Ekim aylarında uygulanacak projelerde tarihi mekânlar; müze, kale, camii, külliye ve medreseler, bilim merkezleri ve üniversite tanıtım gezileri gerçekleştirilecek, yarışma, halı saha maçları, sinema, okçuluk, ebru gibi sanatsal ve sportif etkinliklere katılım sağlanacaktır. Ayrıca ziyaretler sırasında yöresel lezzetlerin tanıtımı yapılacaktır.
 
Proje kapsamında Çankırı'yı temsilen Çankırı-Merkez Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesinin koordinatörlüğünü yaptığı “Çankırı’dan Güroymak’a Kardeşlik Köprüsü” isimli proje değerlendirme sonucunda Türkiye genelinde kabul edilen 34 projeden birisi olmayı başardı. Mayıs ayı içerisinde gerçekleşecek hareketlilikle Çankırı Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesinden 9, Bitlis-Güroymak Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesinden de 12 öğrenci karşılıklı olarak değişim programına dâhil olacak. Öğrenciler şehirlerini ve okullarını, misafir oldukları okulların öğrencilerine tanıtırken, bulundukları şehri de yakından tanıma fırsatını yakalayacaktır. Öğrenciler, proje süresince edindikleri bilgi, beceri ve kazanımlarını aktaracakları “Evliya Çelebi Öğrenci Seyahatnamesi” hazırlayarak edindikleri tecrübeleri bir almanakta (yıllıkta)  toplayacaklardır. Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, projesi kabul edilen Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Lisesi okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerini tebrik eder, okulun başarılarının devamını dilediler.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku