• Diğer

Gündem

Eğitimde Fırsat Eşitliği

Çankırı Karatekin Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Topluluğu Çankırı Merkez Çatalelma Köyü İlkokuluna “Eğitimde Fırsat Eşitliği” ziyareti gerçekleştirdi.

Eğitimde Fırsat Eşitliği

Okunma: 127

25 Aralık 2018 09:42
-A

+A

Topluluk üyesi öğrenciler Topluluk Akademik Danışmanı Doç. Dr. Sayime Durmaz nezaretinde gerçekleştirdikleri ziyarette, minik öğrencilerle tanışma etkinlikleri, kitap okumayı sevdirmek için kitap ayracı atölyesi ve hayallerini gerçekleştirmek üzere bir resim atölyesi çalışmaları yaptılar birlikte oyunlar oynayıp eğlendiler.
Topluluk Başkanı Yazgı Tepeköy,”Toplum Gönüllüleri Topluluğu olarak çıktığımız bu yolda eleştirmek için değil değiştirmek için gönüllüyüz. Bugünkü yaptığımız etkinlikte eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla çabaladık.
Öğrenciler hayallerini ve sahip olmak istedikleri çizdiler. 2 yıldır okulumuzda topluluk olarak birçok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye de devam edeceğiz. Ve bu tür etkinlik yapan diğer topluluk arkadaşlarımızın da yanındayız.Bu etkinlikte bizlere yardımcı olan diğer topluluk üyesi arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum.” dedi.
Topluluk Akademik danışmanı Doç. Dr. Sayime Durmaz’da yaptığı değerlendirmede “Menfaat ilişkilerinin yaygınlaştığı ve bireyin giderek yalnızlaşarak bencilleştiği günümüz dünyasında gönüllülük esaslı toplum yararına çalışmak daha da önem arz etmektedir. Kültürümüzün ve inancımızın temel kaidelerinden olan toplumsal dayanışma ve yardımlaşma duygusunu pekiştirme amaçlı faaliyet gösteren topluluğumuz, diğer konulardaki faaliyetlerinin yanı sıra, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bazı köy okullarını ziyaret ederek hem küçük kardeşlerimizle eğitsel etkinlikler gerçekleştirme hem de onların bazı ihtiyaçlarını karşılama misyonunu sürdürmektedir. Ülkemizin farklı şehirlerinden gelerek üniversitemizin değişik bölümlerinde öğrenim gören gençlerimizin toplum yararına dayanışma ve uyum içinde birlikte çalışmaları ve köy çocuklarımızla kurdukları gönül köprüsü ülkemizin güzel geleceği açısından da bizi ümit var kılmaktadır. Şahsen ilkokulun 3 yılını birleştirilmiş sınıflı bir köy okulunda okuyan biri olarak ben de bugün kendi çocukluğuma yolculuk yaptım. Sevgili yavrularımızın "jandarma / polis / öğretmen /doktor olacağım" derken gözlerinde beliren ışıltı ve kararlıkta bir an kendi çocukluğumu gördüm. Bir daha ki ziyaretimizde yavrularımızın resmettiği hayallerini gerçekleştirmeye çalışacağız inşallah. Bu vesileyle bu manevi hazzı yaşamak ve bizimle birlikte toplum yararına faaliyetlere aktif olarak katılmak isteyen tüm öğrencilerimizi topluluğumuza katılmaya davet ediyorum.” dedi.
Haberin Galerisi
Anahtar Kelimeler : Eğitimde Fırsat Eşitliği,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku