• Diğer

Eğitim

Edebiyat Konferansı Gerçekleştirildi

Çankırı Karatekin Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ile ÇAKÜ Türkiyat Enstitüsü tarafından ortak düzenlenen “Türk Edebiyatı Vakfı ve Ahmet Kabaklı Konferansı” 25 Mart 2022 Cuma günü Hukuk Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

28 Mart 2022 13:50
-A

+A

Edebiyat Konferansı Gerçekleştirildi
Çankırı Karatekin Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ile ÇAKÜ Türkiyat Enstitüsü tarafından ortak düzenlenen “Türk Edebiyatı Vakfı ve Ahmet Kabaklı Konferansı” 25 Mart 2022 Cuma günü Hukuk Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. ÇAKÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Doç. Dr. İbrahim Akyol, akademisyenler ve öğrencilerin yoğun katılım sağladığı konferansta konuşmacı olarak ise İstanbul Kültür Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Görevlisi İsa Kocakaplan yer aldı. Konferansın açılış konuşmasını yapan ÇAKÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Doç. Dr. İbrahim Akyol, Bölüm başkanlığı olarak öğrencilere Türk Edebiyatında iz bırakmış yazar ve şairlerin hayatlarını eserlerini onları iyi tanıyan ve inceleyen akademisyen ve yazarları anlatmak ve bu alanda kendilerinin gelişimine katkı sunmak için bu tür konferansların önemli olduğunu düşündüklerini ve yıl içerisinde de bu konferansların devam edeceğini söyledi.
Doç. Dr. Akyol, "Bu konferanslara da Türk Edebiyatı ve Türk yazı hayatında derin izler bırakmış Türk Edebiyatı Vakfı ve Ahmet Kabaklı ile başlamak istedik. Bunun içinde konuşmacı olarak Vakıf ve dergide yöneticilik yapmış olan Ahmet Kabaklı ile birebir çalışan ve onu en iyi tanıyan hocalardan biri olan İsa Kocakaplan hocayı davet ettik. Kendisine bizi kırmayıp geldiği için teşekkür ediyorum. Konferansımızın, öğrencilerimizin ufkunu açarak onların meslek yaşamına katkı sağlayacağına inanıyor katılımlarınız için teşekkür ediyorum.” dedi. Açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen İstanbul Kültür Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Görevlisi İsa Kocakaplan, sunum eşliğinde Türk Edebiyatı Vakfı ve dergisinin kuruluşundan bu yana yaptığı hizmetler ve yayınlardan örnekler göstererek katılımcılara hafıza tazeleme fırsatı sundu. Kocakaplan ayrıca yazar Ahmet Kabaklı ile yaptığı yol arkadaşlığı ve derginin yayın sürecinde kendi yaşadığı hatıralardan anekdotlar anlatarak konuşmasını tamamladı. Konferans, ÇAKÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Doç. Dr. İbrahim Akyol’un konferansın konuşmacısı İstanbul Kültür Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Görevlisi İsa Kocakaplan’a plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku