• Diğer

Gündem

ÇÖPLÜKTE YAŞAM MÜCADELESİ!

Çankırı’nın Kurşunlu ilçesinde , zor şartlarda çöplükte yiyecek bulmaya çalışan sahipsiz hayvanların yaşam mücadelesi, vicdanları sızlattı.

ÇÖPLÜKTE YAŞAM MÜCADELESİ!

23 Ekim 2019 14:06
-A

+A

ÇÖPLÜKTE YAŞAM MÜCADELESİ!

“Yetkililer Ve Hayvan Severler Nerede?”

Çankırı’nın Kurşunlu ilçesinde , zor şartlarda çöplükte yiyecek bulmaya çalışan sahipsiz hayvanların yaşam mücadelesi, vicdanları sızlattı.

Kurşunlu ilçesi çöplüğünde toplanarak atılan yirmiden fazla köpek yaşam mücadelesi veriyor. Köpekler, çöplükte ki atıklarla beslenmeye çalışırken, durumu fark eden birkaç vatandaşta mama getirerek karınlarını doyurmaya çalıştı. Köpeklerin, çoğu deri ve kemikten ibaret hayvan leşlerini, açlık sebebiyle sıyırmaya çalışmaları da dikkati çekiyor.
Çöplükte yiyeceğin bol olduğu mekanları güçlü köpeklerin zapt ettikleri görülürken, zayıf köpekler ise yiyecek bulmakta zorluk yaşıyor. Açlıktan telef olan bazı köpeklerin görüntüleri ise vicdanları sızlatırken, “yetkililer ve hayvan severler nerede?” dedirtti. Kim ve kimler tarafından bırakıldığı bilinmeyen hayvanlar hasta, bitkin ve bakımsız halde hayatta kalma mücadelesi vermeye çalışıyor.
Hayvanlar daha önce ölen hayvanların leşlerini yiyerek hayatta kalmaya çalışıyor. İçerisinde yeni doğum yapmış, henüz hamile olan ve çok sayıda hasta hayvan yer alıyor. Yağmurda, soğuk havalarda sığınabilecekleri hiçbir yerleri olmayan hayvanlar çöplükte ölüme terk ediliyor. İlçe merkezine de uzak olduğu için o bölgeden kurtulamıyorlar.
Çankırı’da temsilcisi bulunan hayvan hakları savunucuları bu durumu görmedi mi görmezden mi geldi. Hayvanlar , bu hale gelene kadar “hayvan dostuyuz, hayvanlara sahip çıkıyoruz” diyenler nerede? sorusu akıllarda yer edinirken, vicdanlarımızı bir kez daha sorgulamalıyız.
Hayvanların bu durumunu gören vatandaşlar ise “çöplükte ki hayvanların bu dramı bitsin, yetkililer buna bir çözüm bulsunlar” diye isyan etti.  Kurşunlu ilçesi çöplüğünde ki bu yürekleri sızlatan durumun bir an önce çözülerek, sahipsiz ve başı boş olan köpeklerin barınaklara alınması konusunda yetkililerin yardımı ve sahip çıkması bekleniyor.
                                         
                        HABER:ŞEYMA DURSUNFacebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku