• Diğer

Gündem

Çocuklar Makamları Devraldı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Çankırı’da bulunan öğrenciler temsili olarak makamları devraldılar. Şehit Yahya COŞKUNER Ortaokulu öğrencileri, Çankırı Valisi Abdullah AYAZ'ı, Okul Müdürü Nadir KAYAŞ nezaretinde ziyaret ederek, temsili makam devrini gerçekleştirdiler.

24 Nisan 2022 15:20
-A

+A

Çocuklar Makamları Devraldı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Çankırı’da bulunan öğrenciler temsili olarak makamları devraldılar. Şehit Yahya COŞKUNER Ortaokulu öğrencileri, Çankırı Valisi Abdullah AYAZ'ı, Okul Müdürü Nadir KAYAŞ nezaretinde ziyaret ederek, temsili makam devrini gerçekleştirdiler. Öğrenciler, Merve Rüveyda KORKMAZ, Burak ÇAĞLAR ve Ömer Tunahan ARMAĞAN makam devirleri sırasında Çankırı İl Emniyet Müdürü Yılmaz DELEN'le telefon görüşmesi gerçekleştirdiler. Ömer Tunahan ARMAĞAN il yöneticisi olarak öğrencilerin ve vatandaşların okuduğu kitapları başka bir kitapla değiştirebilecekleri alanlar konusunda bir çalışma yürütülmesini isterken, Burak ÇAĞLAR ise İl Emniyet Müdürü Yılmaz DELEN’den ehliyet almak için müracaat etmeden önce adayların ehliyet alıp alamayacağı konusunda sosyal bir testten daha geçirilmesi konusunda bir çalışma yürütülmesini istedi.

İstiklal Yolu İlkokulu öğrencileri Türker SEVİNÇ, Tuana YILDIZ ve İkra Nur YAZAR ise Okul Müdür Yardımcısı Mustafa UZUNTEPE ve öğretmen Ezgi YILMAZ ARSLAN eşliğinde Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih BÜYÜK'ten makamı temsili olarak devraldılar. Samimi bir ortamda gelişen ziyarette BÜYÜK tarafından öğrencilere hediye takdim edildi. İsmet İnönü Ortaokulu öğrencileri Okul Müdürleri Murat ÇOLAK ile birlikte Zeynep Hafsa ŞAHİN, Gülnur İrem ÇETİNER ve İsmail AYAZ İl Milli Eğitim Müdürlüğü makamını 23 Nisan nedeniyle temsili olarak devraldılar. Öğrencilerin hedeflerinde Şahin’in beyin cerrahi dalında doktor, Çetiner’in endüstri mühendisliği ve Ayaz’ın ise pilotluk bulunuyor. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevi olmalıdır Kurtuluş Savaşı döneminde. Vatan toprağına ekilen umut tohumlarını yeşertecek olan çocuklarımızdır. Bağımsız ve özgür yarınların temelinde büyük hayaller vardır. Evlatlarımızın temsili görevleri yarınlarda asli görevleri olacaktır… 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun çocuklar…
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku