• Diğer

Çankırı.

ÇOCUKLAR EĞLENDİ

ÇOCUKLAR EĞLENDİ

23 Ağustos 2021 09:34
-A

+A

ÇOCUKLAR EĞLENDİ

Çankırı Belediyesi ‘’ Eğlence Mahallemde’’ etkinliğinin 2. Etabını gerçekleştirdi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Çocuk Meclisi tarafından düzenlenen etkinlik çocukları sevince boğdu.

Çankırı’da yaşayan çocuklar ‘Eğlence Mahallemde’ etkinliği ile daha önce  Aksu Mahallesinde bulunan üstü kapalı Pazar alanında yapıldı.  Bu sefer ise Abdülhalik Renda Mahallesi’nde bulunan Devlet Demiryollarına ait eski Cer Atölyesi ve depolama alanını kapsayan 45 bin metrekarelik alana yapılan Devlet Bahçeli Parkı ve TCDD Açık Hava Müzesi’nde gerçekleşti.
 
Çocuklar birlikte sosyalleşmenin ve ikramların tadını çıkardı
 ‘Eğlence Mahallemde’ etkinliğine yoğun katılım gösteren çocuklar ve aileleri kıyasıya yarışmanın , oyun oynamanın, şarkılar söylemenin, birlikte sosyalleşmenin ve ikramların tadını çıkardılar. Etkinlik esnasında bir çok kişinin katılımı ile rengarenk görüntüler çıktı.
Daha önce Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, çocukların akranları ile 2 yıldır sosyalleşmekten ve bir araya gelmekten uzakta kaldıklarını ve böylece çocukların sevinçlerine ve mutluluklarına ortak olmanın mutlu ettiği yönünde açıklamalarda bulunmuştu.
Etkinlikler doğrultusunda çocukların neşeli seslerini özlediğini ve düzenlenen etkinlikler sayesinde bu durumun telafi edildiğini ifade etmişti.
Çocuklarda mahallelerinde aktifleşmelerine ve kaynaşmalarına olanak sağlayan bu etkinlikten memnunlar. Eğlence Mahallemde etkinliğini meraklı ve heyecanlı gözlerle bekleyen çocuklar yapılacak açıklamalar ve devamlılığını sağlayan etkinlik kapsamında eğlenmeye devam ediyor. 
Devlet Bahçeli Parkı’nda açık havada yapılan bu etkinlik çocukların pandemi süreciyle evlere takılı kalmalarının ardından rahat nefes aldırdı. Tedbirler kapsamında yapılan bu etkinlik hem aileleri hem de çocukları eğlenceli ve hareketli bir zaman dillimi yaşattı.
 
Devlet Bahçeli Parkı’nda eğlence
Yakın zamanda yapımı tamamlanan Devlet Bahçeli Parkı ve TCDD Açık Hava Müzesi; yürüyüş yolu, mini tren yolu, dinlence alanları, spor aletleri, kafeterya, kameriyeler ve konsept oturma alanları, tarihi lokomotif ve vagonların yer aldığı açık hava müzesi de hem kültürel anlamda hem de görsel anlamda renkli ve dolu dolu zamanların geçmesine olanak sağladı.
Eğlence etkinliğinin bitiminde çocuklar ve aileler memnuniyetlerini dile getirip etkinliğin devamlılığını ve corona virüsün bitmesini ve artık normal hayatlarına dönmeyi arzuladıklarını dile getirdiler.
Haber: Semira KONUK
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku