• Diğer

Gündem

Çocuk Bayramını Doyasıya Yaşadılar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Çankırı’da büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Kutlama etkinlikleri kapsamında ilk olarak Vali Abdullah AYAZ; Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu öğrencileri Elif Yağmur ÇAYIRBAHÇE, Burak ÇAĞLAR ve Ömer Tunahan ARMAĞAN’a temsili olarak Valilik Makamını devretti.

24 Nisan 2022 15:17
-A

+A

Çocuk Bayramını Doyasıya Yaşadılar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Çankırı’da büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Kutlama etkinlikleri kapsamında ilk olarak Vali Abdullah AYAZ; Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu öğrencileri Elif Yağmur ÇAYIRBAHÇE, Burak ÇAĞLAR ve Ömer Tunahan ARMAĞAN’a temsili olarak Valilik Makamını devretti. Makam devrinin sonrasında Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu bahçesinde kutlama programı gerçekleştirildi. Programa Vali Abdullah AYAZ, Tuğgeneral Salih BÜYÜK, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü ENER, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun ÇİFTÇİ, Baro Başkanı Av. Mustafa DENİZ, İl Emniyet Müdürü Yılmaz DELEN, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yusuf Mutlu GENÇ, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan YILDIZ, Siyasi Parti İl Başkanları, daire amirleri, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımız eşliğinde şanlı bayrağımızın göndere çekilmesinin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK bir konuşma yaptı. Daha sonra okul tarafından hazırlanan programda öğrenciler tarafından şiirler okunarak gösteriler sunuldu. Öğrenciler hazırladıkları etkinlikleri sahneleyerek Çocuk Bayramını doyasıya yaşadı. Program boyunca öğrencilerle yakından ilgilenerek onların mutluluğunu paylaşan Vali AYAZ, çocuklarla fotoğraf çektirerek bayramlarını kutladı. Programın sonunda Vali Abdullah AYAZ ile beraberindeki protokol üyeleri öğrencilerle birlikte Aziz Şehitlerimiz anısına, içlerinde meşe tohumları bulunan, bizler ve geleceğe nefes olması için toprakla buluşacak olan uçan balonları gökyüzüne bıraktı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü tarafından hazırlanan Geri Dönüşüm Şenliğinin protokol üyelerince gezilmesiyle son buldu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku