• Diğer

Siyaset

CHP’nin 3 Aday Tanıtımı

1 Mart 2019 yerel seçimlerinde birlikte yapacağımız çalışma sonunda seçmenin yapacağı yeni tercihle Belediye Başkanlığına seçilirsem Çankırı’yı hemşerilerimizle birlikte ayağa kaldıracağımızı ve herkesin gelip görmesi gereken bir kent haline getireceğime inanmanızı istiyorum. İbişoğlu “Çankırı eğitim, kültür ve turizm kenti olacak” dedi. Çankırı Belediye Başkan adayı Mustafa İbişoğlu, kendisinin sanayici ve işletmeci olduğunu, 2014 yerel seçimlerinde Yenimahalle Belediye Meclis üyesine seçildiğini ifade etti.

CHP’nin 3 Aday Tanıtımı

Okunma: 261

14 Aralık 2018 23:00
-A

+A

İbişoğlu, “Bir sanayici ve iş insanı olarak onlarca sanayici ve iş insanı arkadaşlarımızı Çankırı’ya yatırım yapmak ve istihdam yaratmak üzere teşvik edeceğim. Çankırı’nın gençleri artık gurbet ellerinde iş aramaya gitmeyecek. Herkesin yeteneğine göre iş imkânları oluşturacağız.” dedi.
 
Çankırı ile ilgili projelerini seçim sürecinde paylaşacağını aktaran İbişoğlu, Çankırı’nın 2C, 2B projeleri ile yeniden Kuzey Anadolu Bölgesinin çekim merkezi olacağını işaret etti. İbişoğlu, Belediye Başkanı seçilirse Çankırı’yı sıkışmış bir kent görünümünden, genişleyen bir Çankırı görünümüne kavuşturacağını sözlerine ekledi. Şehirde tıkanma noktasına gelen araç ve insan trafiğini rahatlatmak için yeni projeler yeni düzenlemeler yapacağını vurgulayan İbişoğlu, sanayici ve iş adamlarını Çankırı’ya yatırım yapmak ve istihdam oluşturmak üzere teşvik edeceğini anlattı.
 
Ben Çankırılı hemşerilerime, adımı ve kariyerimi korumak için bugüne kadar gösterdiğim gayreti şimdi Çankırı’ya verdiğim hizmet sözleriyle taçlandıracağım. Mustafa İbişoğlu vaat etmekle kalmaz yapar.”
 
Eldivan Belediye Başkan adayı Afife Ülkü Kavalalı,“Benim hedefim; güvenilir, sürdürülebilir bir turizm, el emeği ve tarıma dayalı bir ticaret sistemi oluşturmak. İlçemi yaşanabilir kent konumundan asla geriye döndürmemek. Seğmenlik ve Ahilik sisteminde olduğu gibi güzel bir sistem oluşturmak ve herkesi içine alan bir yönetimi oluşturmak istiyorum” ifadelerini kullandı.
 
Şabanözü Belediye Başkan adayı Zeki Göktaş ise 2014 yılında CHP’den Şabanözü belediye meclis üyesi olarak seçildiğini, iptal edilen birinci seçim ile ikinci seçim arasında belediye meclisi tarafından belediye başkanı seçildiğini ifade ederek “Bu süre zarfında Şabanözü’ne iyi hizmetler yaptığımıza inanıyorum” dedi.
 
Başkan adayı Göktaş, yeşili, doğayı seven, koruyan, çevreci ve insan odaklı, dikey değil, yatay mimariyi seven bir başkan olacağını belirterek “Ekibimle yaptığımız projelerle Şabanözü halkı ile el ele vererek gelecek kuşaklarımıza yaşanabilir bir Şabanözü bırakacağımıza inanıyorum” diye konuştu.
 
Kurşunlu Belediye Başkan adayı Tevfik Metin Aktaş’ta yaptığı konuşmada, Kurşunlu’nun kaynaklarının kısıtlı, sorunlarının oldukça fazla olduğunu vurgulayarak “Sorunları çözerken, Kurşunlu halkı isteyecek, Kurşunlu Belediyesi çözecek. Sorunları belirleyerek, halkımız ile ortak çözüm arayışına gireceğiz” dedi.
 
Diğer ilçeler ittifaka mı bırakılıyor? “Diğer ilçeler ittifaka mı bırakılıyor?” sorusunu cevaplayan CHP İl Başkanı İlhan Tekin, Çerkeş’te adaylarının olacağını diğer ilçelerde ise çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.  Bazı ilçelerde AK Parti adayının açıklanmasını beklediklerini, Millet İttifakının diğer üyesi İyi Parti ile strateji uygulayacaklarına işaret eden Tekin, diğer ilçe adaylarını beklemeden, il adayı ve 3 ilçe adayının erkenden alana inip çalışmalara başlaması için tanıtım toplantısını gerekleştirdiklerine vurgu yaptı.
Anahtar Kelimeler : CHP’nin 3 Aday Tanıtımı,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku