• Diğer

Ilgaz

ÇEVRECİ NESİLLER GELECEKLERİNİ KORUYACAK

Ilgaz Belediyesi, ilçede eğitim gören ilkokul öğrencelerine çevre bilinci kazandırmak amacıyla“Çevreci Nesil Eğitim Seti” dağıttı.

ÇEVRECİ NESİLLER GELECEKLERİNİ KORUYACAK

Okunma: 934

25 Ekim 2019 18:39
-A

+A

ÇEVRECİ NESİLLER GELECEKLERİNİ KORUYACAK
Ilgaz Belediyesi, ilçede eğitim gören ilkokul öğrencelerine çevre bilinci kazandırmak amacıyla“Çevreci Nesil Eğitim Seti” dağıttı.
Eğitim seti sayesinde çocuklarımız hem boş vakitlerini değerlendirecek hem de kitapçıklarda anlatılan bilgiler ışığında çevre bilinci kazanacak.
Set ilk olarak ilçe okullarından Atatürk İlkokulunda dağıtıma başlandı. Atatürk İlkokulundaki dağıtıma Ilgaz Kaymakamı Osman Uğurlu, Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, belediye meclis üyeleri ve ilçe idari amirleri katıldı.
Çocuklara çevreci nesil eğitim seti olarak içerisinde çevre temizliği, ekosistem, geri dönüşüm, küresel ısınma ve yenilenebilir enerji konularında tanıtıcı bilgilerin olduğu kitapçıklar ve yanında kalem seti verildi. Ayrıca anasınıfı öğrencileri için hazırlanan sette ise boyama kitabı, kuru boya yer aldı.
Atatürk İlkokulu’nun ardından sırasıyla ilçe ilkokullarından Cumhuriyet İlkokulu ve Yavuz Sultan Selim İlkokulu’nda da setleri çocuklarla buluşturuldu.
Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, kitapçıkta ki bilgiler ışığında temiz bir Ilgaz ve umutlu bir gelecek sunmayı istediklerini belirterek şu açıklamalarda bulundu:
 “Çocuklar! İçinde yaşadığımız yemyeşil Ilgaz’ımızın gelecekteki koruyucuları sizlersiniz. Ağaçlarımızın yeşil, gönlümüzün ise gökkuşağı gibi rengarenk ve pırıl pırıl olmasını arzuluyoruz. Bunun için çevremizi nasıl temiz tutacağımızı bugünden itibaren öğrenmemiz gerekiyor. Hayatımızın önemli ihtiyaçlarından birisi olan elektriği elde etmek için çok fazla enerji harcanıyor. Bu sürekli elektrik kullanımının dünyaya zarar vermemesi için güneş, rüzgar gibi kendini yenileyebilen enerji kaynaklarına yönelmemiz gerekiyor. Bu konularda ne kadar çok bilgi sahibi olur ve duyarlılık kazanırsanız ilçemizden başlayarak çevremizi o kadar iyi koruyacağınızdan şüphem yoktur. Bu düşüncelerle küresel ısınma, geri dönüşüm, yenilenebilir enerji gibi konularda ilgili kavramları eğlenerek öğrenebileceğiniz bu kitapçık setini sizlere hazırladık. Bu kitapçıklarda yer alan kıymetli bilgilerin size ve çevremize daha mutlu ve temiz bir Ilgaz ve umutlu bir gelecek sunacağına inanıyorum.”

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku