• Diğer

Çankırı.

ÇAYASAD YAZARLIK OKULU MASALLAR DÜNYASINDA

ÇAYASAD YAZARLIK OKULU  MASALLAR DÜNYASINDA

25 Ağustos 2021 17:07
-A

+A

ÇAYASAD YAZARLIK OKULU  MASALLAR DÜNYASINDA

ÇAYASAD yazarlık okulu öğrencileri hikaye atölyesini tamamlayarak masal atölyesine başladılar. Altı edebî türde eğitim yapılacak yazarlık okulunda ön elemelerden geçmiş olan edebiyata ilgili ve yetenekli il genelinden otuz ortaöğretim ve üniversite öğrencisi eğitim alıyor.

ÇAYASAD yazarlık okulu öğrencileri Figen Yaman Coşar ile birlikte
 Yazarlık okulu çalışma grubu öğrencileri TV yapımcısı ve senarist aynı zamanda kırkaltı kitaba imza atmış ve eserleri bir çok dile çevrilmiş olan ve aynı zamanda Çankırı’lı olan Figen Yaman Coşar ile masal atölyesi çalışmalarına başladılar.

Masal türü hakkında teknik bilgiler ve masal yazımında dikkat edilmesi gereken hususlarda denildi.
Figen Yaman Coşar ile yapılan ilk çalışmada çalışma grubu öğrencileri masal türü hakkında teknik bilgiler ve masal yazımında dikkat edilmesi gereken hususlarda bilgiler aldı.
Masalın “hikayenin dışında gerçeklikten uzak ancak hakikati anlatan, hayal ürünü olan, dolaylı bir anlatımı barındıran ve hep iyilerin kazandığı” bir tür olması üzerinde duruldu.
Bundan sonraki atölyelerde ise çalışma grubunun kendilerinin yazacakları masallar üzerinden hareketle atölye çalışmaları devam edeceği bilgisi verildi.
Yüksel ARSLAN, Mehmet Akif DEMİRELLİ VE Zeynep KIRKPINAR tarafından organize edilen Çayasad yazarlık okulunda  masal atölyelerinin moderatörlüğünü Zeynep KIRKPINAR yapmakta.

‘Çalışmaların katkılarını ileride öğrencilerimiz mutlaka göreceklerdir.’
 Konuyla ilgili bir açıklama yapan Çayasad başkanı Murat YILDIRIM “edebiyata ilgi duyan öğrencilerimizin kendilerini yetiştirme ve tecrübelerini artırma ve aynı zamanda öğrencilerimizi ulusal yazarlarımızla tanıştırma noktasında önemli bir çalışma gerçekleştiriyoruz.
Bu yapılan çalışmaların katkılarını ileride öğrencilerimiz mutlaka göreceklerdir.  Bu organizasyonu gerçekleştiren hocalarımıza ve masal atölyesinde katkı sağlayan Çankırı’nın yetiştirdiği önemli yazarlardan Figen Yaman COŞAR’a teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrenciler ÇAYASAD yazarlık okulundan memnun
ÇAYASAD yazarlık okulu bir çok ortaöğretim ve üniversite öğrencisinin yer aldığı öğrencinin aktifliğinden memnun.  Kendilerini geliştirme ve katkılar sağlamaya çalışan öğrenciler çalışmalardan oldukça memnun. Bu tür çalışmaların katkılarının paha biçilmez olduğu yönünde olumlu düşüncelerini sundular.
 
Haber: Semira KONUK
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku