• Diğer

Çankırı.

Çankırılı Çiftçilere Donanımlı Eğitim!

Çankırılı Çiftçilere Donanımlı Eğitim!

18 Kasım 2021 17:40
-A

+A

Çankırılı Çiftçilere Donanımlı Eğitim!
 
Çankırı Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından organize edilen "Etkin ve Verimli Sulama Sistemleri" eğitimi Adana Tarımsal Yayım ve Hizmet İçi Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde (TAYEM) yapıldı.
 
Tarımda Su Kullanımının Etkinleştirilmesi Programı çerçevesinde Çankırı Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından organize edilen 1 teknik eleman ve 11 çiftçinin katılımı ile "Etkin ve Verimli Sulama Sistemleri" konulu eğitim, Adana Tarımsal Yayım ve Hizmet İçi Eğitim Merkezi Müdürlüğü (TAYEM ) tarafından Çankırılı çiftçilere verildi.
 
Çiftçilere verimli sulamaya yönelik bilgilendirme yapıldı!
Tarımda suyun kullanımı ve önemi, dünyanın ve ülkenin su kaynakları, ülkede tarım suyunun kullanılması ve gelecekte suyun nasıl kullanılabileceği, suyun güvenliği, doğru toprağa doğru bitki, doğru bitkiye etkin ve verimli sulama konularında teorik dersler; toprak, su ve yaprak numunesinin alınması gibi pratik uygulamalar yapıldı. Toprak bitki, bitki su, su toprak ve toprak bitki ilişkisi, toprağın özellikleri, bitki çeşitliliği konuları işlendi. Damla sulama çeşitleri sulamanın önemi ve zamanlı damla sulama yöntemi yapılışı ve önemi gelecekte damla sulama ihtiyacı, damla sulamanın faydaları, sulama kolaylığı. Yağmurlama sulama sistemi, yağmurlama sulama yönteminin uygulanabileceği alanlar ve bitki çeşitleri. Yağmurlama sisteminin diğer sulama yöntemlerine göre üstünlükleri yağmurlama yöntemini kısıtlayan etmenler, yağmurlama sulama yönteminin unsurları konuları anlatıldı.
 
Çiftçilerle teknik gezi!
Eğitim, toprak, yaprak, su numunesi alma, damla sulama yapılmış narenciye bahçelerini ve plastik boru, sulama sistemlerini yerinde görmek için yapılan teknik gezi ile son buldu. Düzenlenen teknik gezinin ardından çiftçilere katılım belgeleri verildi.
Haber Merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Kuran Kursuna İlgisizlik!

Kuran Kursuna İlgisizlik!

09:50 - 23 Aralık 2021

Korkuluklar Yenileniyor!

Korkuluklar Yenileniyor!

09:47 - 23 Aralık 2021

ÇAKÜ’de Konferans Düzenlendi!

ÇAKÜ’de Konferans Düzenlendi!

09:46 - 23 Aralık 2021

Ilgaz’da Örnek Etkinlik!

Ilgaz’da Örnek Etkinlik!

09:43 - 23 Aralık 2021

Yıldıztepe Sezona Başlıyor!

Yıldıztepe Sezona Başlıyor!

10:12 - 22 Aralık 2021

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku