• Diğer

Gündem

Çankırı Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulunda Çanakkale Zaferi Programı

Bir hilal uğruna sayısız güneşlerin battığı, yüz binlerce vatan evladının birer birer toprağa düştüğü, yokluğun varlığı; maneviyatın maddiyatı; özgürlüğün sömürgeyi yendiği yer Çanakkale… Yedi düvele “Çanakkale Geçilmez!” dedirten bir büyük destan.

Çankırı Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulunda Çanakkale Zaferi Programı

Okunma: 612

24 Mart 2019 09:37
-A

+A

 
 
 
 
Çankırı Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulunda Çanakkale Zaferi Programı
Bir hilal uğruna sayısız güneşlerin battığı, yüz binlerce vatan evladının birer birer toprağa düştüğü, yokluğun varlığı; maneviyatın maddiyatı; özgürlüğün sömürgeyi yendiği yer Çanakkale… Yedi düvele “Çanakkale Geçilmez!”  dedirten bir büyük destan.  
            Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümü ve Şehitleri Anma Etkinlikleri Çankırı Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu Astarlızade Sabiha Anne Kadın Kültür Merkezinde 18 Mart 2019  Pazartesi günü saat 18:00’ de, Bakanlık Maarif Başmüfettişi  SayınSezai GÜLER, İl Milli Eğitim MüdürüSayın  Muammer ÖZTÜRK, okul müdürleri, öğretmen, veli ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.
            Programın açılış konuşmasını yapan okul müdürü Şule YURDUNKULU; “Biz bugün burada bir daha dönmemek üzere gidenlerin tarihin yazdığı en gerçek, en şerefli kahramanlarınıyad etmek üzere Çanakkale Şehitlerini hatırlamak için huzurunuzdayız. Çanakkale’yi Çanakkale yapan gelenler değil Çanakkale’yi Çanakkale yapan gelenleri karşılayan asil ruhtur. O öyle bir ruhtur ki çelik ve barut inancın, imanın ve azmin karşısında yenik düşmüştür. O öyle bir ruhtur ki “esir yaşamaktansa özgür ölmeyi yeğlerim” diyen insanların ruhudur” dedi.
            Bu önemli günde ÖZTÜRK, savaşı görmeden, savaşı bizzat yaşamış gibi dizelere döken büyük üstad Mehmet Akif ERSOY’un “ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE” isimli şiirini Atatürk Ortaokulu Müdürü Nadir KAYAŞ ile birlikte seslendirmiştir.
            Tören Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğretmen, öğrenci ve velileriyle hazırlanan şiirler, dramalarve Zeybek-Harmandalı Efe oyunu gösterilerinin sahnelenmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.
            Programın düzenlenmesinde emeği geçen öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ederiz.
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku