• Diğer

Kültür

Çankırı Valiliği’nden Türk Bayrağı Uyarısı

Çankırı Valiliğince, Türk bayrağına gereken önemin gösterilmesi, yırtık ve solmuş bayrakların kullanılmaması istendi. Vatandaşların bu hususta gerekli özen ve duyarlılığa sahip olması önemle arz edildi

Çankırı Valiliği’nden Türk Bayrağı Uyarısı

Okunma: 725

5 Temmuz 2019 09:42
-A

+A

Çankırı Valiliği’nden Türk Bayrağı Uyarısı
 
Çankırı Valiliğince, Türk bayrağına gereken önemin gösterilmesi, yırtık ve solmuş bayrakların kullanılmaması istendi. Vatandaşların bu hususta gerekli özen ve duyarlılığa sahip olması önemle arz edildi.
 
Çankırı Valiliğince yapılan açıklama da şöyle denildi:
 
“Türk Bayrağı, göz kamaştıran duruşuyla Türkiye Cumhuriyeti’nin şeref ve onurunu simgeleyen şanlı bir semboldür. Bayrağımız ülkemizin ve milletimizin varlığı ve bağımsızlığını temsil etmekte; birlik ve beraberliğimizin göstergesi olan önemli kutsal değerler taşımaktadır. Ne mutlu bizlere ki, Şanlı Bayrağımız dört bir yanda göklerde dalgalanmaktadır ve ilelebet dalgalanacaktır.
Bayrak sevgisinin bir tezahürü olarak vatandaşlarımız, Bayrağımızı çeşitli zaman ve mekânlarda kullanmaktadırlar. Ancak, zaman zaman rengi solmuş, kirli, yırtık, delik, sökük, buruşuk vb. bayrakların kullanıldığı tespit edilmiştir. Al bayrağımızın hak ettiği değerine uygun olarak kullanılması hususunda vatandaşlarımız tarafından gerekli özen ve duyarlılığın daha üst düzeyde gösterilmesini rica ederiz.”


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku