• Diğer

Çankırı.

Çankırı Olarak Bende Varım

Çankırı Olarak Bende Varım

20 Ağustos 2021 11:27
-A

+A

Çankırı Olarak Bende Varım!

Vali Ayaz beraberindeki heyet ile birlikte ,  geçtiğimiz Çarşamba günü Cumhuriyet Mahallesi Şehit Üsteğmen Erdem Öztürk Sokak  ve Tevfik Fikret Caddesi üzerinde bulunan iş yerlerini tek tek ziyaret ederek üç önemli kural üzerinde durdu  maske,mesafe,hijyen.  Corona virüs tedbirleri kapsamında denetimler gerçekleştirdi.

Aşılanma önemli

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Dünya genelini etkisi altına alan ve bir çok olumsuz yönden etki gösteren Covid 19 üzerine dikkat çekti. Tüm Türkiye’yi  de saran corona virüsün olumsuz etkilerinin görüldüğü  ilimizde de  tedbirlerin elden bırakılmaması ve bu konuya gerekli önemin verilmesi gerektiği üzerinde durdu. Kurban bayramı sonrası vaka artışından ilimizin de etkilendiğini ifade etti.  Artan corona virüs vakalarıyla ilgili olarak basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Vali Ayaz aşılanmanın önemine dikkat çekti. Aşı kesin çözüm olmazsa bile corona virüsün daha kolay atlatıldığını ve daha sıkıntısız geçtiği yönünde açıklamalar yaptı.
Yakın zamanda yaşanan Sel felaketleri ve orman yangıları da gündem konuları içindeydi. Sel felaketinin  yaşandığı  Karadeniz bölgesi olan ve Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edilen Bartın Ulus ilçesi, Sinop Merkez, Ayancık, Türkeli, Gerze, Boyabat ve Erfelek ilçeleri ile Kastamonu Abana, Azdavay, Bozkurt, Çatalzeytin, Devrekani, İnebolu, Küre, Pınarbaşı ve Şenpazar ilçelerine yoğunlaşıldı.

Basın mensupları Vali Ayaz’a  ilimizden  Sel bölgelerine destek amaçlı olarak ne tür yardımların yapıldığını ve ilimizin ne tür sahalarda görev aldığını, ne tür çalışmalar yapıldığı yönünde sorular sordular.
Vali Ayaz ise şu açıklamaları yaptı:’Biz selin olduğu gece itibariyle makine ve ekipman olarak zaten komşu il olmamız sebebiyle gönderdik. Hem özel idareden ekiplerimiz, merkez ve  ilçe belediyelerimizden araç gereçlerimiz, itfayelerimiz ve vidanjör başta olmak üzere ordalar. Bende pazartesi günü Bozkurt’taydım  hem arkadaşlara selam verdim hem de Sayın Bakanımız ve Bakan yardımcımız ile görüşmede bulunduk.

‘Çankırı olarak bizde varız‘

Perşembe günü  ilk etap yardım olarak 1000 gıda kolisini Kastamonu’ya teslim etmiş olacağız. Sağolsun hayırseverlerimizin de desteğiyle bunu hazırladık. Ben tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Bugün kaymakam arkadaşlarla yaptığımız toplantının da bir gündem maddesi zaten yardım kampanyasıydı o konuda sizlerinde aracılığıyla halkımızın, ‘Çankırı Olarak Bende Varım’ sloganıyla tüm vatandaşlarımızın bu konuya destek vermelerini istiyoruz.
‘Şimdi birlik beraberlik içinde yaraları sarma zamanı’
Gerçekten afetin boyutu çok ağır yani böyle bildiğimiz gibi bir sel felaketi değil.  Canlı gözlerle orayı görme imkanım oldu çok ağır Allah tekrarını göstermesin. Şimdi birlik beraberlik içinde yaraları sarma zamanı onun için bizde varız.’ifadelerini kullandı. Yapılan açıklamaların ardından Vali Ayaz basın mensuplarına teşekkür edip corona virüs kapsamları dahilinde iş yeri denetimlerini gerçekleştirdi.

Haber:Semira KONUK
 

Anahtar Kelimeler : ÇANKIRI.SEL.YARDIM,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku