• Diğer

Gündem

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü Bir İlke Daha İmza Attı

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü Bir İlke Daha İmza Attı

Okunma: 909

23 Nisan 2019 09:53
-A

+A

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü Bir İlke Daha İmza Attı
 
Mahalli Hizmetiçi Eğitim kapsamında açılan Zeka Oyunları 1 Kursunda, kursiyer öğretmenlerinden Burhan KÜTÜK yaklaşık 4.000 yıllık tarihi geçmişi olan “Go” oyununu tanıttı.
Kurs öğretmenlerinin ilgiyle dinlediği ve merak ettiği oyun büyük beğeni gördü. Öğretmenler haftanın belirli günleri bir araya gelip zeka oyunları oynayarak bilgi alış verişinde bulunuyorlar. Öğrenmesi birkaç gün fakat uzmanlaşması bir ömür süren bu oyuna Çankırı ilinde başlaması büyük bir ayrıcalık oldu. Ayrıca öğretmenin oyuna ilgi duyan öğrenciler ile Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesinde Go oyunu çalışmalarına başlanması  öğrencilerin analitik düşünmesinde büyük katkısı olduğu gözlemlendi.
 
Go efsaneye göre bundan 4.000 yıl önce Çin’de ortaya çıkmış bir strateji oyunudur. Şans öğesi içermez ve açık bilgi temellidir. İnsan zekâsının geliştirilmesine katkı sunabilecek analitik düşünmeyi gerektiren bir oyundur.
 
Go oyununun okullarımızda yaygınlaşması için Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi Matematik Öğretmeni Burhan KÜTÜK tarafından çalışmalar yapılmaktadır. Go isimli zeka oyununu öğrenmek ve kendini geliştirmek isteyenler KÜTÜK ile irtibata geçebilirler.
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku