• Diğer

Gündem

ÇANKIRI İSTİKLÂL YOLU DERNEĞİ İSTİKLAL YOLUNA VEFA PROJESİ EDEBİYAT YARIŞMASI FİNAL DEĞERLENDİRMESİ YAPILDI

Çankırı İstiklal Yolu Derneği’nin Kültür Bakanlığı ile işbirliğince organize edilerek “Sizin Aileniz de Millî Mücadeleye Katılmıştı” adı altında gerçekleştirilen "Yaşanmış Hatıralar", "Kurgu Hikâyeler" ve "Şiir" yarışmalarının final değerlendirmeleri önceki gün dernek merkezinde yapıldı.

ÇANKIRI İSTİKLÂL YOLU DERNEĞİ İSTİKLAL YOLUNA VEFA PROJESİ EDEBİYAT YARIŞMASI FİNAL DEĞERLENDİRMESİ YAPILDI

Okunma: 418

12 Nisan 2019 09:51
-A

+A

ÇANKIRI İSTİKLÂL YOLU DERNEĞİ İSTİKLAL YOLUNA VEFA PROJESİ EDEBİYAT YARIŞMASI FİNAL DEĞERLENDİRMESİ YAPILDI
Çankırı İstiklal Yolu Derneği’nin Kültür Bakanlığı ile işbirliğince organize edilerek “Sizin Aileniz de Millî Mücadeleye Katılmıştı” adı altında gerçekleştirilen  "Yaşanmış Hatıralar", "Kurgu Hikâyeler" ve "Şiir" yarışmalarının final değerlendirmeleri önceki gün dernek merkezinde yapıldı.
Yarışmalara, Şiir Dalında 129, Kurgu Hikâye Dalında 102 ve Yaşanmış Hatıralar Dalında 16 eserle katılım gerçekleşmiştir.
 
“İSTİKLAL YOLUNA VEFA PROJESİ EDEBİYAT YARIŞMASI”, “YAŞANMIŞ HATIRALAR” JURİ ÜYELERİ
 1. Prof Dr. Ahmet KIYMAZ
 2. Doç Dr. Abdullah AYDIN
 3. Doç Dr.Salim PİLAV
 4. Dr. Öğr. Üy. İbrahim AKYOL
 5. Oktm. Bestami BİLGE
 
“KURGU HİKÂYELER” JURİ ÜYELERİ
 1. Prof Dr. Ahmet KIYMAZ
 2. Dr. Öğr. Üy. Mehmet Onur HASDEDEOĞLU
 3. Dr. Öğr. Üy. Serap Aslan COBUTOĞLU
 4. Dr. Öğr. Üy. Seval Kasımoğlu
 5. Öğrt. Hüseyin EKİZ
 
“ŞİİR” JURİ ÜYELERİ
 1. Prof Dr. Ahmet KIYMAZ
 2. Dr. Öğr. Üy. Kazım ÇANDIR
 3. Dr. Öğr. Üy. Tuba DALAR
 4. Şair Sadık SOFTA
 5. Şair Vadi ÇİÇEKLİ
Değerlendirme sonuçları 15-17 Nisan 2019 tarihinde duyurulacaktır. Ödül törenleri, Mayıs ayı içinde belirlenecek bir günde yapılacaktır. Jürilerin başkanlıklarını gerçekleştiren ve kitapların yayın editörlüğünü Prof.  Dr. Ahmet KIYMAZ’ın üstlendiği belirtildi.
Proje Koordinatörü ve Dernek Başkanı İsmail ÇAM, konu ile bir açılama yaparak şöyle dedi: “T.C. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı/Sivil Toplum Kuruluşları Müdürlüğü tarafından finanse edilen, İstiklal Yolu Vefa Projesinin yürütülmesine 2 Temmuz 2018 tarihinde başlanmıştır.  Projenin yürütülmesi için gereken web sayfası, pankart, afiş, broşür materyaller hazırlanmıştır. Proje kapsamında yapılacak ödüllü edebiyat yarışması ve İstiklal Yolu Belgeleri Albümünün oluşturulmasının duyurulmasına 12 Ağustos 2018 tarihinde başlanmıştır. Türkiye kapsamında hedef potansiyel kitlenin yaşadığı/ulaşılabileceği adreslere 3.000 afiş ve 12.000 tanıtıcı broşür verilmiş veya postalanmıştır. İmkânlar ölçüsünde yazılı basın ve sanal basın yöntemlerine başvurulmuştur. Ödüllü Edebiyat başvurusu duyusu 12 Ağustos 2018 den  3 Mart 2019’a kadar  6 ay 21 gün sürmüştür.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku