• Diğer

Gündem

Çankırı İçin 715 TL Kira Yardımı

Devlet kentsel dönüşüm ile taşınmaz sahiplerine ve kiracılara kentsel dönüşüm kira yardımı desteği sağlıyor. 'Kentsel Dönüşüm Eylem Planı'na göre 500 konutun dönüşümü yapılacak olan Çankırı'da kira yardım bedeli de 715 TL olarak açıklandı.

Çankırı İçin 715 TL Kira Yardımı

Okunma: 383

9 Ekim 2019 18:10
-A

+A

Çankırı İçin 715 TL Kira Yardımı
Devlet kentsel dönüşüm ile taşınmaz sahiplerine ve kiracılara kentsel dönüşüm kira yardımı desteği sağlıyor.  'Kentsel Dönüşüm Eylem Planı'na göre 500 konutun dönüşümü yapılacak olan Çankırı'da kira yardım bedeli de 715 TL olarak açıklandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı illere göre yapılacak olan kira yardımı tutarlarını açıklarken en yüksek kira yardımı tutarı 2019 yılında 1.150 TL, en düşük tutarda 715 TL olarak belirlendi. Peki, kentsel dönüşüm kira yardımı şartları neler, kaç ay kira yardımı yapılıyor?
 
Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Başvuru Evrakları Neler?
Islak imzalı kentsel dönüşüm başvuru dilekçesi, Nüfus cüzdanının fotokopisi,
Yetkililer tarafından onaylanan riskli yapı tespit raporu, Taşınmazın tapusu ve güncel tapu kaydı, Riskli yapı tespit raporu ile aynı adresi gösteren fatura,
Islak imzalı ve mühürlü yıkılan yapılar formu, Ziraat Bankasından hak sahibine ya da vekili adına açılan vadesiz TL hesap cüzdanı.
Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Kaç Ay Veriliyor?
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşümde kira yardımı süresini 18 ay olarak sınırlandırıyor. 
Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Başvurusu Ne Zaman Yapılır, Başvuru Yeri Neresi?
Riskli yapı olarak ilan edilen ve yıkılma kararı uygulanan riskli yapılarda oturan kişiler tahliye tarihi itibari ile 1 yıl, riskli yapının yıkıldığı tarihi takip eden 3 ay içerisinde yaşadıkları ilçe ve illerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müdürlüklerine ya da belediyelere başvuru yapabilmektedir.
 
                                             HABER:ŞEYMA DURSUN
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku