• Diğer

Gündem

Çankırı Demokrasi İçin Meydanlara İndi!

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün üçüncü yıl dönümü Çankırı’da kutlandı.

Çankırı Demokrasi İçin Meydanlara İndi!

Okunma: 1102

17 Temmuz 2019 17:25
-A

+A

Çankırı Demokrasi İçin Meydanlara İndi!
 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün üçüncü yıl dönümü Çankırı’da kutlandı.
Vali Hamdi Bilge Aktaş, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla Kucaklama Taşı'ndan Belediye Meydanı'na yürüdü. 
Meydanda Kur'an-ı Kerim okundu, şehitler için dua edildi. Atatürk Havalimanı'nda halka hitap eden Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını dev ekrandan canlı olarak izlendi.
Vali Aktaş, burada yaptığı konuşmada, aradan geçen 3 yıla rağmen yaşananlara inanamadığını belirterek, "Öyle bir coğrafyada yaşıyoruz ki dünyanın en güzel yeri burası. Anadolu, Türkiye dünyanın göbeğinde yer alıyor. Biz bu topraklarda yaşadığımız sürece böylesine saldırılarla her zaman karşılaşacağız. Yapmamız gereken kardeşliğimizi, birliğimizi ve beraberliğimizi sürdürmek." dedi.
Ak Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu da Çankırı'nın din, devlet, vatan ve millet müdafaasında öncü rol oynadığını söyledi.
15 Temmuz'da yaşananların İstiklal Mücadelesi'nde de yaşandığını dile getiren Akbaşoğlu, şunları kaydetti:
"Bilhassa canını bu değerler uğuruna feda eden aziz şehitlerimize ve şehitlik duygusuyla meydana çıkıp gazilik unvanını elde etmiş olan aziz gazilerimize hakikaten minnettarlığımızı tekrarlıyorum. Allah onlardan razı olsun. Onlar vesilesiyle buradayız. Onların ortaya koymuş olduğu fedakârlık, kendilerini yüce değerler uğruna öne atmaları burada bir arada olmamızın vesilesidir. İnşallah birlik ve beraberlik içinde Cumhurbaşkanımızın, Başkumandanımızın ortaya koyduğu hedefler doğrultusunda 2023, 2053, 2071 vizyonlarını gerçekleştirerek hem Çankırı'nın daha güçlü, daha müreffeh ve daha güzel bir Çankırı hem de 81 vilayet 82 milyonuyla Türkiye'nin güçlü ve büyük Türkiye, yeniden büyük Türkiye ve lider ülke Türkiye'nin öncülüğünde tıpkı dedelerimizin ortaya koyduğu ruh ve mana köküne bağlı olarak adil ve merhametli bir dünyanın kurulmasına vesile olacak olan bütün gençlerimizi şimdiden üstün bir gayret, çaba ve performansla en güzel neticelere ulaşma duasıyla onların bu insanlığın umudu ve vicdanı olduğu hakikatini bir kez daha hatırlatmak isterim."
Çankırı Ak Parti Milletvekili Salim Çivitcioğlu, 15 Temmuz gecesi Türkiye’yi tarih dışına itme projesinin şahadete koşanlarla hüsrana uğratıldığını ifade ederek Çankırılı şehit ve gazilerin isimlerini okudu.
 Programda konuşan Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen;
"15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü'nde öncelikle, bu hain ve alçak darbe girişimine karşı Dünya’da bir örneği daha görülmemiş cesaretle karşı koyan, kahramanlık destanı yazan yüce Türk milletine şükranlarımı sunuyor, şehitlerimize Allah' tan rahmet, gazilerimize sağlık dileyerek hepsini ayrı ayrı minnetle anıyorum. Hepimizin malumu olduğu üzere büyük Türk milleti, tarih boyunca pek çok keskin dönemeçten geçmiş, pek çok ağır imtihanı alnının akıyla atlatmıştır" dedi.

Konuşmaların ardından tasavvuf dinletisi sunuldu, sala okundu ve şehitler için dua edildi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku