• Diğer

Gündem

Çankırı’da Yeni Bir Dernek Kuruldu

Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden ayrılan dernek üyeleri, mevcut derneğin amacı dışına çıktığı gerekçesi ile yeni bir dernek kurdular.

Çankırı’da Yeni Bir Dernek Kuruldu

Okunma: 471

18 Ağustos 2019 16:02
-A

+A

Çankırı’da Yeni Bir Dernek Kuruldu
 
Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden ayrılan dernek üyeleri, mevcut derneğin amacı dışına çıktığı gerekçesi ile yeni bir dernek kurdular.
Çankırı Valiliği Dernekler Müdürlüğü aracılığı ile İçişleri Bakanlığı onayı alınarak, Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği kuruldu.
Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği’nden konuya ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:
“Çankırı Şehit ve Gaziler Derneğimiz 05 Ağustos 2019 tarihi itibariyle Çankırı Valiliği Dernekler Müdürlüğü aracılığı ile İçişleri Bakanlığı onayı alınarak kurulmuştur. Şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve gazi ailelerimiz için hayırlı olmasını temenni ederiz.
 Dernek kuruluş amaç ve gayesini şu sözlerle açıkladı:
“ Şehitlerimize, gazilerimize vefa, geride kalan emanetlerine hizmettir. Şehit ve gazi ailelerimize yardımlaşma ve dayanışma, sosyal ve psikolojik destek vermek, bugüne kadar ilimizde ulaşılamamış ya da ilgisiz kalındığı için sosyalleşme sorunları olan şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve ailelerine ulaşmak. Allah'ın bizlere bahşettiği şeref ve onura yaraşır şekilde hizmet etmek amacımızdır. Şehit ailelerimiz ile gazi ve ailelerimizin sosyal ihtiyaçları ve resmi kurum - kuruluşlarda hak ve menfaatlerini araştırmak, temsil ve takip etmektir.
 Manen mevcut değerlerimizi korumak ve yüceltmek; siyaset dışı kalarak ve insanlarımızla, kurumlarımızla pozitif ilişkiler kurmak ve ikili ilişkileri geliştirmek.
 Yönetim kurulu üyelerimiz, şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve saygı değer büyüklerimizin görüşleri de alınarak birlikte istişare halinde karar almak ve uygulamaktır. Yanlışa ve yanlış anlaşılmaya fırsat vermemeye çalışmaktır.

 Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin amacı dışına çıktığı vurgulanan açıklama şöyle sürdürüldü:

 
“Mevcut eski dernek amaç dışına çıktığından, 1 arkadaşımız 2018 yılı içerisinde yönetimdeki görevinden ve dernek üyeliğinden istifa etmiş, hali hazırda 3 arkadaşımız da yönetimdeki görevlerinden istifa aşamasındadır.
Şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve ailelerinin ortak alanı olan derneğin haftalık sadece 8 saat açılması (açılırsa) psikolojik dayanışma ve sosyalleşmeden uzak kalması, Çankırı’mızda mevcut 203 şehit ailemiz ile sayısı bilinmeyen gazi ve ailelerimizin büyük çoğunluğunun durumları hakkında bugüne kadar herhangi bir iletişime geçilmediği, bilgi alınmadığı ve bu konu hakkında çalışma yapılmadığı tespitle konunun önem arz etmesi nedeniyle Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği kurulması mecburiyeti doğmuştur.”
  


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku