• Diğer

Gündem

Çankırı Belediyesi’nden Sarı Buzağının Hayatını Kurtaran Operasyon

Tarım ve Orman Bakanlığının “Buzağılar Ölmesin” kampanyasına bir destek de Çankırı’dan geldi. Çankırı merkeze bağlı Ünür köyünde dışkılayamama sorunu yaşayan yeni doğmuş buzağının imdadına Çankırı Belediyesi yetişti. Belediye Veteriner Hekim tarafından operasyona alınan sarı buzağının sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Çankırı Belediyesi’nden Sarı Buzağının Hayatını Kurtaran Operasyon

Okunma: 357

12 Nisan 2019 09:55
-A

+A

Çankırı Belediyesi’nden Sarı Buzağının Hayatını Kurtaran Operasyon
Tarım ve Orman Bakanlığının “Buzağılar Ölmesin” kampanyasına bir destek de Çankırı’dan geldi.  Çankırı merkeze bağlı Ünür köyünde dışkılayamama sorunu yaşayan yeni doğmuş buzağının imdadına Çankırı Belediyesi yetişti. Belediye Veteriner Hekim tarafından operasyona alınan sarı buzağının sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.
Çankırı Belediyesi Veteriner Hekimine dışkılayamama sorunu ile getirilen iki günlük buzağı, acil müdahale ile kurtarıldı. Yapılan tetkikler ve muayene sonucu “doğumsal anüsün şekillenmemesi” tanısı konulan sarı buzağı, Çankırı Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde acilen ameliyata alındı. Doğumsal bir anomali ile dışkılayamayan buzağı, yaklaşık 1 saat süren ameliyatla sağlığına kavuştu. Buzağının sahibi ise Veteriner Hekimine ve sağlanan imkânlardan dolayı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’e çok teşekkür etti.
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku