• Diğer

Çankırı.

Çanakkale Şehitlerini Anma Kış Tırmanışı Gerçekleştirildi

Çankırı Dağcılık Spor Kulübü Yıllık Faaliyet Programında bulunan “Çanakkale Şehitlerini Anma Namaztepe (1800m) kış tırmanışı planlandığı gibi 20 Mart 2022 Pazar günü, Çankırı’dan 7, Kastamonu’dan 2 sporcunun katılımıyla başarıyla gerçekleştirildi. Türkiye Dağcılık Federasyonu İl Temsilcisi M.Kemal Karatatar tırmanıştan sonra yaptığı açılamada “Sabah 09:00’da Eldivan-Bülbülpınarı (1200m) mesire yerine, sporcuların kendi imkanlarıyla gelerek buluşması ve hazırlıklarını tamamlanmasıyla birlikte saat 08:50’de liderliğimde oldukça soğuk havada, kuvvetli ve soğuk esen rüzgarla...

21 Mart 2022 17:05
-A

+A

Çanakkale Şehitlerini Anma Kış Tırmanışı Gerçekleştirildi
 
Çankırı Dağcılık Spor Kulübü Yıllık Faaliyet Programında bulunan “Çanakkale Şehitlerini Anma Namaztepe (1800m) kış tırmanışı planlandığı gibi 20 Mart 2022 Pazar günü, Çankırı’dan 7, Kastamonu’dan 2 sporcunun katılımıyla başarıyla gerçekleştirildi. Türkiye Dağcılık Federasyonu İl Temsilcisi M.Kemal Karatatar tırmanıştan sonra yaptığı açılamada “Sabah 09:00’da Eldivan-Bülbülpınarı (1200m) mesire yerine, sporcuların kendi imkanlarıyla gelerek buluşması ve hazırlıklarını tamamlanmasıyla birlikte saat 08:50’de liderliğimde oldukça soğuk havada, kuvvetli ve soğuk esen rüzgarla, karla kaplı zemin üzerinde tırmanışa başladık” dedi. Bey Yayla (1550m) civarında rüzgâr arttışının fırtınaya döndüğünü belirten Karatatar “Yayla irtifasında tırmanışa devam edilmesi ya da dönülmesi fikri sporculardan alındıktan sonra zor şartlarda zirve tırmanışına devam ettik. Zirveye yaklaştıkça rüzgârın şiddetini artırması tırmanışı sıkıntılı hale getirdi” dedi.
 
Katılan sporcuların tamamının saat 11:40 da zirveye ulaştıklarını söyleyen Karatatar; “Burada bayrak- flamalar açıldı, İstiklal Marşı, Şehitlerimizin ruhlarına Fatiha ve duaların okunmasıyla yapılan törenin ardından hızlıca dönüşe geçtik” dedi. Hava şartlarının kötü olması molasız inmemize neden olduğunu ifade eden Karatatar “Dönüşte izlerimizi dahi göremedik Başlangıç noktasına yaklaştıkça görüşümüz arttı. Başladığımız noktaya katılan tüm sporcularla ulaştığımızda saat 14:10 olmuştu” dedi. Tırmanış sonunda Türkiye Dağcılık Federasyonu İl Temsilcisi M.Kemal Karatatar ve Çankırı Dağcılık Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Spor Kulübü Başkanı Nuri Erkenci katılan tüm sporcuları  kutlayarak  teşekkür etti. Toplamda 12 km mesafe, 600m irtifanın kaydedildiği etkinlik 5’30’’dk sürede başarıyla tamamlandı.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku