• Diğer

Gündem

ÇAKÜ Öğrencileri Arçelik Fabrikasına Teknik Gezi Gerçekleştirdi

Çankırı Karatekin Üniversitesi Yapraklı Meslek Yüksek Okulu İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü öğrencileri Öğretim Görevlisi Levent Kavlaknezaretinde Ankara’da bulunan Arçelik Bulaşık Makinası Fabrikasına teknik gezi gerçekleştirdiler.

ÇAKÜ Öğrencileri Arçelik Fabrikasına Teknik Gezi Gerçekleştirdi

Okunma: 1207

3 Mayıs 2019 11:47
-A

+A

Çankırı Karatekin Üniversitesi Yapraklı Meslek Yüksek Okulu İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü öğrencileri Öğretim Görevlisi Levent Kavlaknezaretinde Ankara’da bulunan  Arçelik Bulaşık Makinası Fabrikasına teknik gezi gerçekleştirdiler.
Gezi ile ilgili bilgi veren Öğretim Görevlisi Levent Kavlak; “Arçelik A.Ş.  dünya çapında 30.000 çalışanı, Türkiye, Romanya, Rusya, Çin, Güney Afrika, Tayland ve Pakistan’da olmak üzere 7 ülkede 18 üretim tesisi, 32 ülkede 34 satış ve pazarlama ofisi ve 11 markasıyla (Arçelik, Beko, Grundig, Blomberg, Elektrabregenz, Arctic, Leisure, Flavel, Defy, Altus ve Dawlance) 145’ten fazla ülkede ürün ve hizmet sunan, Avrupa’nın en büyük üçüncü beyaz eşya şirketi olan ve ülkemizin gurur duyduğu bir markasıdır.
Dünya’da kullanılan bulaşık makinalarının %11 ini üreten Ankara Sincan Arçelik Bulaşık Fabrikası yılda yaklaşık 2 milyon 400 bin adet üretim yapmaktadır. Bu başarının altında özveriyle çalışan yöneticilerin ve 1500’e yakın işçinin imzası vardır.
Arçelik Bulaşık Makinası fabrikasına gerçekleştirdiğimiz teknik gezi bu fabrikaya İSG alanında yapılan ilk teknik gezi olma özelliğiyle de bizlere ayrı bir gurur vermiştir. Arçelik A.Ş. olarak bizlere kapılarını açan ve İSG adına yaptıkları örnek çalışmaları bizlerle paylaşma şansı veren Arçelik Türkiye İSG Müdürü Bülent GÖK hocamıza, teknik gezi esnasında bizlere gösterdikleri misafirperverlikten dolayı Arçelik Bulaşık Makinası İSG ekibine ve Arçelik Bulaşık Makinası Üretim Müdürü Abdurrahman Şahin’e çok teşekkür ediyoruz.
Ülkemizde İş Sağlığı ve Güvenliği alanında örnek uygulamalar gerçekleştiren önemli kurumlara teknik gezi düzenleyerek öğrencilerimizin yapılan en iyi çalışmaları yerinde görmelerini sağlıyoruz. Derslerde anlatılan tüm teorik bilgilerin en üst düzeyde uygulamasını yapan firmalara yapılan ziyaretler hem bilgilerin kalıcı olmasını hem de mesleki gelişime büyük katkı vermektedir. Çalışan sayısı ve üretimi fazla olan işyerlerinde İSG adına yapılan farklı uygulamaları gözlemleyen öğrencilerimiz, çalışma yaşamına başladıklarında her zaman bir adım önde olacaklardır.
ÇAKÜ Yapraklı MYO İSG bölümü olarak bu dönemin son teknik gezisini gerçekleştirsek de yaz ortasında öğrencilerimizle farklı sektörlerde ve İSG adına örnek çalışmalar gerçekleştiren kurumlara ziyaretlerimiz devam edecektir. Saha uygulamalarına yönelik yaptığımız çalışmalar büyük başarıların çok büyük mücadelelerle ve ekip çalışmasıyla olabileceğini gözlemleyen öğrencilerimizin sorumluluk bilincini artırmaktadır. Büyük bir meslek sevgisiyle gerçekleştirdiğimiz teknik gezilere, sempozyumlara ve etkinliklere destek veren Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ayrancı hocamız başta olmak üzere ve okul yönetimimize öğrencilerimiz ve şahsım adına şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku