• Diğer

Kültür

Bir İlke Daha İmza Attılar

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi başarılı bir operasyona daha imza attı.

 Bir İlke Daha İmza Attılar

Okunma: 384

5 Temmuz 2019 09:33
-A

+A

 Bir İlke Daha İmza Attılar
 
Çankırı Özel Karatekin Hastanesi başarılı bir operasyona daha imza attı. 
 
Genel Cerrahi Kliniğinde Op. Dr. Müjdat Güller tarafından daha önce de yapılan Kolon kanseri ameliyatı gibi  mide kanseri ameliyatı başarı ile gerçekleştirildi.
Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız  Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Müjdat Güller; 
 
“Laparoskopik Cerrahi (kapalı ameliyat), karın veya göğüs bölgesini ilgilendiren ameliyatlarda, alışılagelmiş geniş kesiler yapmadan, birkaç ayrı noktadan vücuda yerleştirilen 5-12 mm çaplı ince tüplerin içinden geçirilen aletler ve bir kamera yardımı ile gerçekleştirilen operasyonlardır. Hasta konforu açısından son derece önemlidir. Kliniğimize başvuran  74 yaşındaki S.A isimli  hastamız karın ağrısı ve şişlik şikayeti ile başvurdu. Hastamızın yapılan muayene ve incelemeler sonasında mide kanseri olduğu tespit edildi. Mide kanserlerinde erken evrede yapılan başarılı cerrahi operasyonlar hasta için çok önemlidir. Ameliyatla hastanın midesinin bir bölümü yada tümü alınabilir.  Ülkemizde en çok rastlanan kanserler arasında yer alan mide kanseri her yıl dünyada 800 bin kişinin hayatını kaybetmesine yol açmaktadır. Son yıllarda teknolojideki gelişmeler sayesinde erken teşhis edilip, doğru tedavi uygulamaları ile kontrol altına alınabilmektedir. Hastamızın kapalı yöntemle mide kanseri ameliyatını gerçekleştirdik. “ dedi.
Çankırı Özel Karatekin Hastanesi kurulduğu günden bu yana ilerlemesini farklı zamanlarda birçok alanda sürdürmüştür. Bu da Çankırı ve yakın coğrafya insanı için önemli ve sevindirici bir gelişmedir.
Çankırı Özel Karatekin Hastanesi yetkililerince yapılan açıklamada; “Yaptığımız bu operasyon ve benzeri çalışmalarımız da işimizi ortaya koymakta, hasta ve yakınlarının mutlulukları, şifa ile taburculukları herkesi memnun etmektedir. Hekimlerimiz ve yardımcı tüm diğer çalışanlarımıza teşekkür ediyor, başarı dolu çalışmalarında devamlılıklar diliyoruz. ” denildi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku