• Diğer

Kültür

Bayramda Cam Seyir Terasına İlgi

Çankırı Kalesi'nde bin 200 rakımda yer alan ve kente farklı açıdan bakma imkânı sunan 78 metrekare yüzey alanına sahip cam seyir terası, Kurban Bayramı'nda çok sayıda ziyaretçiyi ağırladı.

Bayramda Cam Seyir Terasına İlgi

Okunma: 256

15 Ağustos 2019 15:48
-A

+A

Bayramda Cam Seyir Terasına İlgi
 
Çankırı Kalesi'nde bin 200 rakımda yer alan ve kente farklı açıdan bakma imkânı sunan 78 metrekare yüzey alanına sahip cam seyir terası, Kurban Bayramı'nda çok sayıda ziyaretçiyi ağırladı.

Zeminden yüksekliği 100 metreyi bulan, yelpaze şeklinde tasarlanan, uzunluğu 10 metre 80 santimetre olan cam seyir terasına, güvenlik görevlisinin gözetiminde kontrollü şekilde aynı anda 30 kişi çıkabiliyor. 
Yaklaşık 2 yıl önce hizmete giren cam seyir terası, ziyaretçilerine şehre farklı açıdan bakma imkânı sunuyor.  Taban genişliği açısından Türkiye'nin en geniş cam terasları arasında bulunduğu belirtilen teras, ziyaretçilere heyecanlı anlar yaşatıyor.
Özellikle Kurban Bayramı tatili için kente gelenler, cam terasa ilgi gösterdi.
Ziyaretçilerden Erdoğan Tepe, yaptığı açıklamada, İstanbul'dan tatil için geldiğini söyledi. Ilgazlı olduğunu dile getiren Tepe, "İlk kez Çankırı Kalesi'ne çıktık. Oldukça güzel bir manzara. Çok beğendik. Bizim için değişiklik oldu." dedi.
Esma Sultan Tepe ise ilk kez bir cam terasa çıktığını belirterek, "Başta yükseklikten dolayı korktum. Altımız boş gibiydi ama dolaştıkça alıştım. Oldukça eğlenceliydi. Bol bol fotoğraf çektirdik." diye konuştu. 
Ankara'dan gelen Ferhat Köse de üniversiteyi Çankırı'da okuduğunu anlatarak, "Daha önce de çok defa gelip gittim ama böyle bir şey yoktu. Oldukça güzel olmuş. Şehre farklılık katmış. Bayram iznini gezerek değerlendiriyoruz." ifadelerini kullandı.  
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku