• Diğer

Çankırı.

Başkan Esen’den Kutlama!

Başkan Esen’den Kutlama!

28 Kasım 2021 16:13
-A

+A

Başkan Esen’den Kutlama!

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.
Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk nezdinde tüm öğretmenleri rehber kabul ettiklerini belirten Başkan Esen, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Hangi milli bir konuda açıklama gereği duyulsa cümleler hep egemenlik, bağımsızlık, sevgi ve barış kelimelerine bağlanır.
 
‘’İyi yetiştirilmiş öğretmenlerimize ihtiyacımız var.’’
 Özellikle günümüz şartlarında, dünya devletlerinin politikalarında her ne kadar ekonomi konusu üzerinde dursak da, bir ülkeyi sömürmenin, alt etmenin en kesin ve kısa yolunun o ülkenin milli eğitimini sekteye uğratmak olduğunun da bilincindeyiz. Bu yüzden, bir ülkede egemenlik, bağımsızlık, sevgi, barış gibi duyguları milli ülkü çevresinde toplayabilmek için çağın gerekleri ile donatılmış, yeni becerilere açık, iyi yetiştirilmiş öğretmenlerimize ihtiyacımız var.  Öğretmenlik mesleğinin saygınlığını belirleyen işte bu yüce değerleri özveri ile nesilden nesile aktarma gayretidir, hiçbir zaman bıkmadan, usanmadan.
 
Pandemi süreci sağlık sektöründe çalışan kardeşlerimiz ile birlikte tüm geleceğimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin ne kadar kıymetli bir iş yaptıklarını bir kez daha gösterdi bizlere. Tüm öğretmenlerime bir kez daha canı gönülden teşekkür ediyorum.
Mustafa’yı Kemal yapan, Mustafa Kemal’in ise Atatürk olmasına katkı sağlayan yeni fikirler ortaya koyabilen öğretmenleridir. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e mesleğinin ne olduğu sorulduğunda birçok yeteneğine, askeri dehasına rağmen öğretmen olduğunu altına çizerek söylemesi önemlidir.Çünkü Cumhuriyet için fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar yetiştirecek olanlar öğretmenlerdir.
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü bugün de kutluyor, şehit olmuş ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, emekli öğretmenlerimize aileleri ile birlikte sağlıklı günler, görevleri başında olan öğretmenlerimize ise başarılar diliyorum. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştiren tüm öğretmenlerimize minnet ile…”
Haber Merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Kuran Kursuna İlgisizlik!

Kuran Kursuna İlgisizlik!

09:50 - 23 Aralık 2021

Korkuluklar Yenileniyor!

Korkuluklar Yenileniyor!

09:47 - 23 Aralık 2021

ÇAKÜ’de Konferans Düzenlendi!

ÇAKÜ’de Konferans Düzenlendi!

09:46 - 23 Aralık 2021

Ilgaz’da Örnek Etkinlik!

Ilgaz’da Örnek Etkinlik!

09:43 - 23 Aralık 2021

Yıldıztepe Sezona Başlıyor!

Yıldıztepe Sezona Başlıyor!

10:12 - 22 Aralık 2021

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku