• Diğer

Gündem

Başkan Esen, İnceledi “Hedefimiz 200 Bin” Dedi

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, beş bin yıllık Tuz Mağarası’nda teknik ekibi ile birlikte incelemelerde bulundu.

Başkan Esen, İnceledi “Hedefimiz 200 Bin” Dedi

Okunma: 501

4 Ekim 2019 18:43
-A

+A

Başkan Esen, İnceledi “Hedefimiz 200 Bin” Dedi
 
Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, beş bin yıllık Tuz Mağarası’nda teknik ekibi ile birlikte incelemelerde bulundu. Mağarayı, Yer Altı Tuz Şehri’ne dönüştürerek dünya turizmine açmak için çalışmalar yapan Esen, Tuz Mağarası’nın giriş bölümünde yeni çalışmaları da başlattı.

Çankırı'da Hititler döneminden beri kaya tuzu elde edilen Tuz Mağarası, adım adım şekilleniyor. Şehir merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan ve yıllarca yapılan üretim sonucu içinde birçok galeri oluşan Tuz Mağarası’nın turizme açılması için çalışmalar başladı.
 Çankırı Belediyesi’nin “Yer Altı Tuz Şehri” olarak düzenlemek istediği Tuz Mağarası’na gelen ziyaretçileri karşılayan ilk yer olan danışma, kafeterya ve lavaboların bulunduğu binanın yapımına başlandı. Çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi alan Başkan Esen, otopark düzenlemesi için de teknik ekibinden bilgi aldı. Tuvalet, lavabo, danışma, kafeterya ve otopark ihtiyaçlarının giderilmesi için planladıkları eylem planını başlattıklarını belirten Esen, Çankırı’nın turizm lokomotifi olan Tuz Mağarası’nın iç düzenlemelerinin de gerçekleştirilmesi ile birlikte ayda yaklaşık 200 bin yerli ve yabancı turisti ağırlamayı hedeflediklerinin altını çizdi.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku