• Diğer

Gündem

BAHÇELİ:” ZİLLET HEDEFİNE ULAŞIRSA ŞEHİTLERİMİZİN KEMİKLERİ SIZLAYACAK”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımlarıyla geçekleşen MHP Çankırı Mitingi; Miting Alanında gerçekleştirildi.

BAHÇELİ:” ZİLLET HEDEFİNE ULAŞIRSA ŞEHİTLERİMİZİN KEMİKLERİ SIZLAYACAK”

Okunma: 1273

14 Mart 2019 11:15
-A

+A

BAHÇELİ:” ZİLLET HEDEFİNE ULAŞIRSA ŞEHİTLERİMİZİN KEMİKLERİ SIZLAYACAK”
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımlarıyla geçekleşen MHP Çankırı Mitingi; Miting Alanında gerçekleştirildi.
 Mitingde Konuşma yapan MHP Belediye Başkanı Adayı İsmail Hakkı Esen;”Bizler farkındayız ki; burada acımız bir, neşemiz bir, kaygımız bir velhasıl gönüllerimiz bir iken ayrıştırmanın ve ayrıştırılmanın bir parçası olmayacağız. Birliğimiz ve dirliğimiz daim ve kaim olacaktır. Bu şehirde doğmuş, bu şehirde yetişmiş ve bu topraklarda sizlerle beraber alın teri dökmüş bir kardeşinizim. Evladınız olarak sesleniyorum sizlere. Yaren kültürüyle yoğrulmuş sizler işi ehline emanet edeceksiniz. Buna İnancım ve imanım tamdır. Sizlerde şundan emin olun ki beytülmale şehrül emin olmaya geliyoruz. Biz biliyor ve inanıyoruz ki Çankırı için artık değişim zamanı gelmiştir. Mevcut yönetimin Emir Karatekin Hazretlerinden miras kalan bu şehri yönetecek ne gücü ne iradesi ne de vizyonu kalmıştır. Sizlerde görüyorsunuz ki Çankırı’mızın 15 yılı tutulamayan sözlerle, gerçekleştirilemeyen taahhütlerle heba edilmiştir. Madden ve manen yorulmuş mevcut yönetimin değişimi kaçınılmaz hale gelmiştir. Bu değişim sizlerin destekleriyle gerçekleştiğinde, genç ve dinamik kadromuzla Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyin Ortaya koyduğu 2023 vizyonuna yakışır ve hazır Çankırı’yı hep birlikte inşa edeceğiz.
Bizim belediyeciliğimizde hizmetler zamanında hızlı ekonomik ve özellikle adil bir şekilde sizlere sunulacak. Aynı zaman da çevreye duyarlı, mimari estetiğe önem veren, tarihi ve kültürel mirasımızı koruyacak üretken bir belediyecilik anlayışı olacak. Anlayışımızın temeli; Milliyetçilik, Çalışkanlık, Adalet, dürüstlük, Çağdaşlık, Kalkınmacılık, Katılımcılık, Rekabetçilik ve şeffaflık olacaktır. Buradan açık yüreklilikle sizlere şu sözü veriyorum; makyajcı, rantçı ihanet alanına asla ama asla müsaade etmeyeceğim.” Konuşmasında ifadelerini kullandı.
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Mitingdeki konuşmasında;”  31 Mart Mali İdareler seçimlerinin ülkemize milletimize, bekamıza, Çankırı’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.
Çankırı için elimizi taşın altına koymak istiyoruz. Sizlere hizmeti amaçlıyoruz. Bu nedenle Çankırı Belediye Başkanlığına üç hilal yakışır diyoruz. Çankırı büyüsün istiyorsanız çözüm elbette MHP’dir. Çankırı güçlensin diyorsanız çare elbette MHP’dir. Çankırı Huzura kavuşsun diyorsanız ümit MHP olacaktır. Çankırı il merkezindeki, ilçe ve beldelerdeki bütün Belediye Başkan adaylarımız sizlere emanettir. Sizlerin seçim ve tercihiyle Çankırı yeni bir başlangıç yapacaktır.
Bildiğiniz üzere Çankırı Cumhur İttifakı kapsamında değildir. Buna rağmen dilimiz, üslubumuz, takip ettiğimiz siyasi stratejiler hiç kuşkusu Cumhur İttifakına aynen uyacak, asla çelişmeyecek ve çatışmayacaktır. Çünkü: Cumhur İttifakı MHP İle AK Partinin müşterek iradesidir. Cumhur İttifakı Türk Milletinin kaderi, Çankırı’nın kavlidir. İnanıyorum ki Çankırı ehline emanet edilecektir. Mücadelemiz millet içindir. Hizmetimiz Çankırı’ya olacaktır. Sevdamız Türklük ve Türkiye’dir.
Zillet İttifakı bekayı duydun mu ürküyor, korkuyor, şaşkına dönüyor. Bununla da kalmıyorlar bekayı inkâr ve ihmal ediyorlar. Yüzsüzce bekanın millet nezdinde tutmadığını söylüyorlar. Anketçiler beka söylemine ilginin olmadığını açıklıyorlar. Beka ne zamandır anketlerle ölçülüyor. Beka ne zamandır kirli ağızların polemik konusu yapılıyor. Türk Milleti bekasıyla var olmuştur ve var olacaktır.” İfadelerini kullandı.
Kılıçdaroğlu'nu, PKK'ya, YPG'ye şiddetli tepki göstermemekle eleştiren Bahçeli, şöyle devam etti:
"FETÖ'ye doğrudan bir tavrı görülmemiştir. 'Kürdistan' diyen hain bölücülere hiçbir tepkisi de işitilmemiştir. Türkiye'yle hesaplaşmak isteyen mihraklar ülkemizden devşirdikleri siyasi çürüklerle varlığımızı dinamitlemek istiyorlar. Güney sınırlarımız boyunca fitne ateşi körükleniyor. Deniz ve kara sınırlarımız büyük bir tehditle karartılmak, karıştırılmak isteniyor. Türkiye vahim güvenlik sorunlarıyla boğuşuyor. Çevremiz kandan, ateşten, ölümden ve ihanetten geçilmiyor. Türkiye bölünmek, parçalanmak isteniyor. Vatanımızın yeniden işgali planlanıyor. Eğer 31 Mart'ta Cumhur İttifakı hedeflerinin gerisinde kalır, eğer zillet ittifakı öne çıkarsa önce Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni tartışmaya açacaklar, ardından siyasi istikrarsızlığa yatırım yapacaklar. İçeride zillet ittifakı ve iş birlikçileri, dışarıda Türk ve Türkiye düşmanları eş zamanlı şekilde üzerimize gelecekler, iç barış ve huzur ortamını baltalayacaklar. Allah göstermesin, zillet hedefine ulaşırsa şehitlerimizin kemikleri sızlayacak, ecdadımızın ruhu muazzep olacak. FETÖ'nün bütünüyle imhası için 31 Mart fırsattır"
CHP, İP, HDP, SP, ÖDP, PKK ve FETÖ'nün Türk milletinin azamet ve muzaffer ruhuyla mahvı perişan olacağını dile getiren Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Patlıcan istismarı zilleti kurtaramayacaktır. Patates sömürüsü, ekonomik tetikçilere taşeronluk zilletin iflasına engel olamayacaktır. Ya zillet ya millet, ortası yoktur. Ya beka ya bela, alternatifi yoktur. Ya cumhur ya da husumet ve hüsran, başka seçenek kalmamıştır. Türkiye'ye pranga vurmaya çalışanlar kaybetmeye mahkumdur. Türk milletine zemzem diye zehir içirmeye çabalayanlar bozguna mecburdur.
CHP'yi eleştiren Bahçeli, "Zillet ittifakının yürüyüşü kaosa doğrudur. CHP'nin yürüyüşü kriz çıkartmak, teröristleri aklamak içindir. Cumhur İttifakı ise inançlı kadrolarıyla, iradeli yapısıyla parlak ufuklara doğru yürüyüş halindedir. İttifakımız korkaklara karşı cesurların ittifakıdır. Biz ittifakımızı sıklaştırdık, sağlamlaştırdık. Cumhur İttifakı, Bizans'ı mağlup eden, Söğüt'ten filizlenen, Çanakkale'de yükselen, Sakarya'da şahlanan Türk milletinin muzaffer ittifakıdır. Ne kadar iş birlikçi, ne kadar Türk düşmanı, ne kadar millet muhalifi varsa önümüzdedir, hem vallahi hem billahi her adımımızda biraz daha kaçacaklardır." diye konuştu.
 
 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku