• Diğer

Gündem

Atık Malzemeler Değerlendirildi

Türkiye'de 1 Ocak’tan itibaren marketlerde naylon poşet kullanımını ücretli hale getiren çevreci uygulamaya Çankırılı kadınlar da destek verdi.

Atık Malzemeler Değerlendirildi

Okunma: 131

17 Ocak 2019 09:41
-A

+A

Çankırı Belediyesi Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinin üye ve kursiyerleri, Sıfır Atık Projesi kapsamında evdeki atık kumaşları ve eski penye giysileri bez çantaya ve filelere dönüştürdü.
Çin bebeklerine karşı organik iplerioyuncakbebeğe, evdeki atıkları süs eşyasına ve bayat ekmekleri birçok farklı yemeğe dönüştüren Çankırılı kadınlar, Sıfır Atık Projesine de kayıtsız kalmadı. Çevre kirliliğini önleyecek ücretli plastik poşet uygulamasına Çankırı Belediyesi Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinin üye ve kursiyerleri de destek verdi. Hünerli kadınlar,evden getirdikleri atık kumaşları biçtiler, diktiler vebez çantahaline getirdiler. Evdeki penye giysiler ve fazla ipler ise filelere dönüştü. Kursiyerlerin hayal dünyasına göre şekillenen çantalar, farklı renkleri ve desenleriyle hoş bir aksesuar haline geldi.
Kursiyerlerden Ferda Yakışık, çevre bilinci ve gelecekleri için poşet kullanımını tercih etmediklerini belirterek bunun yerine fileler yaptıklarını söyledi. Yakışık, “Bu fileleri ve bez torbaları alışverişlerimizde kullanacağız. Bize destek veren hocalarımıza ve Belediye Başkanımız Hüseyin Boz’a teşekkürediyoruz.” dedi. Neşe Günay ise evdeki atık malzemeler ile aile bütçelerine katkıda bulunmaya ve bu farkındalığı birçok alanda oluşturmaya çalıştıklarını belirtti.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku