• Diğer

Gündem

Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Vali Aktaş, mesajında şunları aktardı:

Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Okunma: 2464

19 Mayıs 2019 15:20
-A

+A

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Vali Aktaş, mesajında şunları aktardı:
“19 Mayıs 1919, Türk Milletinin, kendi vatanında onu esir etmek isteyenlere karşı Millî Mücadeleyi başlattığı ve hür ve bağımsız yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan edildiği gündür. Bugün, Millî Mücadele’nin başlangıcı ile Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan başlattığı bu hürriyet mücadelesi sonunda, yaşadığımız topraklar ebedi Türk Yurdu olmuş, bağımsızlığımızın timsali bayrağımız yurdun her köşesine bir daha inmemecesine dikilmiştir.
 
Türk Milletinin başarıyla çıktığı bu Millî Mücadele, Türk Milletine bağımsızlığını kazandırmanın ötesinde, tüm mazlum ve esaret altındaki milletlere de cesaret ve mücadele örneği olmuştur.
 
Kendi tarihini ve kültürünü bilen, millî benliğine sahip çıkan ve bunları yeni nesillere aktarabilen milletler, ilelebet yaşarlar. Bu sebeple 19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilanı ve gençliğe armağan edilmesi ülkemizin geleceğinin, gençliğimizin omuzlarında yükseleceğine olan inancın göstergesidir.Bu değerli emaneti korumakve sonsuza kadaryaşatmak, gençlerin en başta gelen görev ve sorumluluğudur. Bu konuda gençlerin göstereceği azme ve başarıya olan inancımız tamdır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve Çankırılı gençlerimizin Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku