• Diğer

Çankırı.

AKP'li Başkandan Bir Skandal Daha!

 AKP'li Başkandan Bir Skandal Daha!

12 Kasım 2021 10:10
-A

+A

Çankırı’nın Eldivan İlçe Belediye Başkanı Mustafa Lafcı hakkında yeni iddialar gündemde.

AKP'li Başkandan Bir Skandal Daha!
 
Eldivan Belediye Başkanı Mustafa Lafcı makamında yaptığı toplantısı ile S.Y isimli şahıstan sonra M.C. isimli vatandaşın ilçeden gitmesine yönelik yaptığı ikazı çekilen görüntülerle ortaya çıktı.
 
Çankırı’nın Eldivan İlçe Belediye Başkanı Mustafa Lafcı hakkında yeni iddialar gündemde. Daha önce Eldivan İlçesi’nde ikamet eden S.Y isimli vatandaşı eşi ile beraber çektikleri cinsel içerikli videolarını internet ortamında paylaşması ve bu videonun kısa zamanda Eldivan halkına yayılmasına bağlı olarak S.Y isimli sahsın ve eşinin ilçeden kovulduğuna yönelik iddialar ortaya atılmıştı.
 S.Y isimli vatandaş Eldivan Belediye Başkanı’nın makamına çağırılarak Eldivan İlçesi’nin kanaat liderleri beraberinde ortak karar alınarak adı şahsın ilçeden gitmesi uygun görüldüğü belirtildi. Konu ile ilgili yapılan toplantıda çekilen videolara bağlı olarak Çankırı Valiliği olayla ilgili Eldivan Belediye Başkanlığı makamında çekilen görüntüyle ve söz konusu haberlerle ilgili İçişleri Bakanlığınca inceleme başlatıldığını ve konunun müfettiş marifetiyle inceleneceğini açıkladı.
Başkan Lafcı makamında mahkeme kurmasına yönelik iddialar karşısında 8 Kasım pazartesi günü yazılı basın açıklaması yapmıştı. Başkan Lafcı yaptığı basın açıklamasında iddiaları yalanlamakla beraber kirli siyaset yapıldığının da altını çizmişti. Başkan Lafçı;’’ ilçemizde belediyemizden kiraladığı dükkânda kırtasiyecilik yapan S.Y. isimli şahsın eşi ile birlikte çekmiş olduğu cinsel içerikli ve yayımlanması Türk Hukukuna göre yasak olan ve suç teşkil eden görüntüleri internet ortamına yüklemesi veya internet üzerinden çeşitli saiklerle başkaları ile paylaşması üzerine gelişmiştir. Söz konusu cinsel içerikli en ufak tabirle mide bulandırıcı nitelikteki görüntüler S.Y.’nin beyanına göre başkaları tarafından internet ortamında kamuya açık şekilde yayımlanmış ve videolar tüm ilde elden ele dolaşır hale gelmiştir. Bunun üzerine Eldivan halkı da yüz yıllardır canı pahasına sahip çıktığı dini ve ahlaki değerlerine aykırı bu davranışla anılmaktan dolayı ciddi manada rahatsız olmuştur.’’  İfadelerine yer verdi.
 
Bu konu ile ilgili Eldivan İlçesi’nde ve Çankırı’da olayın etkileri ve tartışmaları sürerken Başkan Lafcı ile ilgili yeni bir iddia daha ortaya atıldı. İddiaya göre Başkan Lafçı İlçede hurdacılık yapan M.C. isimli şahsı Eldivan İlçesi’nden kovduğuna yönelik yeni görüntüler ortaya çıktı.
 
Başkan Lafcı’dan ikinci Skandal
Belediye Başkanı Lafcı’nın makamında yapılan toplantıda gizlice çekilen görüntülerde M.C. isimli vatandaşın ilçeye bir daha gelmemesi yönünde ikazlarda bulunularak İlçe’den kovduğu iddia edildi.
 
Belediyede mahkeme kuruldu!
Başkan Lafcı M.C’e yönelik sokak aralarındaki vatandaşların şikâyetlerini dile getirerek M.C.’e yönelik ;’’senin sürekli gelip sokak aralarında anons yapman, özellikle hurdacı diye bağırman ve belli noktalara sürekli gelip gitmen vatandaşımız tarafından rahatsızlıkla karşılanıyor, biz Eldivan olarak Eldivan’a gelmeni istemiyoruz. Sen gelmeye devam edeceğim diyorsan da ondan sonraki süreçte de ne gerekiyorsa da onu yapacağız dedi.’’
 
‘’Vatandaş Rahatsız oluyor’’
 M.C.’in Başkan Lafcı’ya hatasını ve kovulma sebebini sorması üzerine Başkan Lafçı ‘’Vatandaş Rahatsız oluyor’’ dedi.
Kahvede oturması ve Eldivan ilçesine girişi yasaklandığı iddia edilen M.C. isimli vatandaş hakkında ortaya atılan iddialara yönelik açıklama bekleniyor.
Haber: Semira KONUK

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku