• Diğer

Siyaset

Akbaşoğlu’ndan İtiraf Gibi Açıklama: Sıkıntılar Var!

Her geçen gün ekonomide büyük sıkıntılar kendini gösterirken AK Parti iktidarı bir türlü ekonomideki sıkıntıları görmüyordu ya da görmezden geliyordu.

Akbaşoğlu’ndan İtiraf Gibi Açıklama: Sıkıntılar Var!

Okunma: 4137

2 Aralık 2019 18:31
-A

+A


Her geçen gün ekonomide büyük sıkıntılar kendini gösterirken AK Parti iktidarı bir türlü ekonomideki sıkıntıları görmüyordu ya da görmezden geliyordu.
TBMM Genel Kurulu'nda bütçe komisyonunda görüşmeler devam ederken Adalet ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili ve TBMM Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'ndan ekonomi hakkında itiraf gibi açıklama geldi. Akbaşoğlu yaptığı açıklamada ekonomi de sorunlar olduğunu kabul etti.
Akbaşoğlu, muhalefet partilerinin ekonomiye ilişkin eleştirilerine yanıt verdi. Son zamanlarda sık sık gündeme gelen intihar olaylarının ekonomi ile ilişkilendirilmenin sosyal anlamda talihsiz bir durum olduğunu söyleyerek, intiharın propagandasının yapılmasının kimseye yakışmadığını, meselenin psikolojik ve diğer faktörlerle birlikte ele alınması gerektiğini söyledi.
EKONOMİDE SIKINTILAR VAR
Ayrıca ekonomide sıkıntılar olduğunu ancak bunların çözüme kavuşturulacağını dile getiren Akbaşoğlu, "Bakınız, biz olayın her tarafını görüyoruz, her tarafını. Biz nereden aldık, nereye getirdik; bu mukayeseyi yapıyoruz. Mutlaka ekonomide sorunlar var; bu sorunlarla ilgili de biz, bu sorunları aşıp bütün milletimizin çok daha iyi bir noktaya gelmesi için canla başla uğraş veriyoruz. Maliye Bakanımız, ekibi, bütün kabine, bütün bakanlarımız, bütün arkadaşlarımız bu yönde, meselelere büyük bir vukufiyetle, çözüm odaklı olarak bakıyor. Nereden alıp nereye getirdiğimiz ve nereye götüreceğimizle ilgili kendi kanaatlerimizi söylemek sizi niye rahatsız ediyor, ben onu anlayamıyorum. Bu gerçekleri de görelim. Yaptığımız başarıyı, büyük başarıları, büyük reformları, büyük yatırımları da görelim; eksiklikleri de hep beraber gidermek için çalışalım; söylediğimiz şey bu, bunu ifade ediyoruz." dedi.

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku