• Diğer

Eğitim

Akademisyenlere Uzaktan Eğitim…

Türkiye’de dijital dönüşümün öncüsü olan ve dijital üniversite olma hedefiyle çalışmalarını hızla devam ettiren Çankırı Karatekin Üniversitesi, akademisyenlerine verdiği “Uzaktan Eğitim” uygulamalarına devam ediyor.

Akademisyenlere Uzaktan Eğitim…

Okunma: 881

13 Eylül 2019 16:57
-A

+A

Akademisyenlere Uzaktan Eğitim…
Türkiye’de dijital dönüşümün öncüsü olan ve dijital üniversite olma hedefiyle çalışmalarını hızla devam ettiren Çankırı Karatekin Üniversitesi,  akademisyenlerine verdiği “Uzaktan Eğitim” uygulamalarına devam ediyor.

Uzaktan eğitim ikinci dönem uygulaması, Dr. Öğretim Üyesi Semih Kuter’in eğitimiyle Mühendislik Fakültesinde başladı. Programın ilk gününe katılan Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı: “Dijital Dönüşüm-Dijital Akademi başlığı altında eğitimlerimize devam ediyoruz. Bu sistemden uzak durmak mümkün değil. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri’nde “coursera” ismiyle çok etkin bir eğitim veriliyor. Hem toplumu bilinçlendiriyorlar, hem bir alanı öğretiyorlar hem de çok büyük bir ticari pazarı var. Dünya uzaktan eğitime doğru gidiyor. Biz de son zamanlarda üstünde çalıştığımız dijital akademi ilkeleri ile çok daha iyi noktalara geleceğiz.” şeklinde konuştu. 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku